Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.05.2018 16:07
Sony nie zrezygnuje z rynku mobilnego
590V

Sony nie zrezygnuje z rynku mobilnego

Sony sprzedaje coraz mniej smartfonów. Ostatnio podjęto decyzję o solidnym odchudzeniu działu firmy z racji niezbyt optymistycznych perspektyw na ten rok. Dlaczego więc Sony Mobile nie zostanie sprzedane?

Krótka odpowiedź - bo Sony tego nie chce robić. Ostatnio japoński gigant poinformował o planowanych redukcjach zatrudnienia w Sony Mobile w celu przywrócenia płynności finansowej w tym dziale giganta. Jest to ruch spowodowany słabszą o 500 tysięcy sprzedażą smartfonów.

Telefony Xperia otrzymały motywy z God of War i The Sims

Perspektywy są jeszcze gorsze. Na ten rok fiskalny, Sony zaplanowało sobie sprzedać tylko 10 milionów smartfonów, co jest wynikiem niższym o 3,5 miliona względem ostatniego roku. Sony Mobile od dawna jest kulą u nogi Sony, ale szefostwo firmy nie chce słyszeć o pozbyciu się smartfonowego biznesu. Dlaczego?

Wszystko rozbija się o technologię 5G którą Sony jest mocno zainteresowane z szerszej perspektywie. Mowa tutaj nie tylko o smartfonach, ale wszystkich urządzeniach w tzw. Internecie Rzeczy, które scalą z sobą Inteligentne Domy w których Sony (i nie tylko) widzi przyszłość.

Szef działu finansów w Sony, Hiroki Totoki, powiedział wprost, że o to chodzi.

Kontynuując prace nad technologią 5G w Sony Mobile, chcemy wypracować taki model i sprawność produkcyjną, z której skorzysta cała firma Sony.

Rachunek według Sony jest więc prosty - opłaca się trzymać krwawiące Sony Mobile by zmniejszać jak najbardziej się da wydatki na rozwój i badania technologii 5G. Gdyby Sony się pozbyło smartfonowego biznesu, musiało by polegać na firmach trzecich, co znacząco by wywindowało koszty.

Źródło: www.xperiablog.net/2018/04/28/why-does-sony-not-give-up-on-mobile-the-answer-appears-related-to-5g-technology

Tagi: sony sony mobile