Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.04.2018 22:56
Pięć kolejnych odsłon God of War? Reżyser gry ma właśnie tyle pomysłów
1230V

Pięć kolejnych odsłon God of War? Reżyser gry ma właśnie tyle pomysłów

Ile odsłon God of War jesteście w stanie przetrawić? Cory Barlog, który wrócił do Sony Santa Monica by wyreżyserować God of War na PS4 zdradził, że w głowie ma pomysły na pięć kolejnych odsłon.

Restart serii God of War udał się jak mało która gra. Cory Barlog podjął się gigantycznego ryzyka zmiany czegoś, co wryło się głowy ludzi. Mowa tutaj o rozgrywce w serii God of War, która łączyła w sobie grę akcji z kinowymi ujęciami pełnymi brutalnych scen.

God of War skrywa odniesienie do Avengers: Wojna bez granic

Spokojniejsze, ale nie mniej brutalne God of War zostało odebrane fantastycznie. Zmęczeni serią gracze ucieszyli się ze świeżego podejścia do rozgrywki i z zaciekawieniem poznają historię osadzoną w nordyckich mitach. Wiemy już, że to nie koniec i dostaniemy przynajmniej jedną, może dwie odsłony.

Cory Barlog ma jednak w głowie pomysłów na pięć gier. Zdradził to w trakcie rozmowy na podcaście Kotaku - Splitscreen.

Jason Schreier: Ile masz w głowie odsłon God of War?

Cory Barlog: Pięć.

Jason: Czyli 25 lat czekania na wszystkie? Jesteś na to gotowy?

Cory: Nie, muszę wymyślić jak robić szybciej gry.

Taka padła wymiana zdań podczas tematu tworzenia God of War. Cory wyjaśniał dlaczego stworzenie tej odsłony zajęło aż pięć lat. Największym winowajcom poza przepisaniem mechanik od zera i dopasowaniem ich do gry jest perfekcja zespołu deweloperskiego, który chciał stworzyć grę, która dopięta jest na ostatni guzik. Efekt końcowy jednak pokazał, że było warto.

Źródło: https://kotaku.com/why-god-of-war-took-five-years-to-make-1825653009

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica