Jakub Barwiak Jakub Barwiak 30.04.2018 20:47
Avengers: Wojna bez granic rządzi w światowych kinach
358V

Avengers: Wojna bez granic rządzi w światowych kinach

Nowa część Avengers rządzi w kinach. Superbohaterowie Marvela wywalczyli właśnie tytuł najbardziej dochodowego otwarcia w historii.

Avengers: Wojna bez granic zawładnęło światowymi kinami. Widowisko zanotowało otwarcie w światowym box office na poziomie 630 milionów dolarów, dzięki czemu stało się największym otwarciem w historii kinematografii i to bez rynku chińskiego, na którym produkcja Marvela zadebiutuje 11 maja.

A jak krytycy ocenili nową część Avengers?

Na rynku amerykańskim, nowa część Avengers zanotowała otwarcie w wysokości 250 milionów dolarów, co również i w tym wypadku jest najlepszym wynikiem w historii. Produkcja Marvela wyprzedziła Przebudzenie Mocy, który w swój pierwszy weekend zarobiło 248 milionów dolarów.

630 milionów zarobione przez Avengers oznacza, że całe MCU może pochwalić się oszałamiającymi niecałymi 16 miliardami dolarów na koncie. Co ciekawe, w ten weekend niemały sukces osiągnął inny bohater Marvela – Czarna Pantera. Film ten wyprzedził w rankingu najbardziej dochodowych Ostatniego Jedi, wszystko to dzięki zarobionym 1 miliardowi i 333 milionom dolarów.

Co jednak najbardziej istotne, pochód najnowszego hitu Marvela dopiero się rozpoczyna i pozostaje nam obserwować, jak wielki sukces osiągnie ta produkcja.

Źródło: http://www.comingsoon.net/movies/news/941929-avengers-infinity-war-debuts-record-630-million-worldwide

Tagi: avengers: infinity war Avengers: Wojna bez granic Disney Marvel