Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 27.04.2018 14:10
Ubisoft tworzy własny turniej w Rainbow Six Siege
283V

Ubisoft tworzy własny turniej w Rainbow Six Siege

Każdy gracz miewa aspiracje by sprawdzić się w turnieju na tle najlepszych graczy. Nie każdy jednak ma do tego predyspozycje. Ubisoft daje możliwość zagrania każdemu bez względu na czas spędzony w grze.

Rainbow Six Siege jest grą, w której na początku nie łatwo się odnaleźć. Bardzo często idąc na luźny mecz trafimy na gracza, który zjadł sobie zęby na Siege'u. Z drugiej strony jest to tytuł, od którego może się narodzić pasja do e-sportu.

Sporo nowości na Serwerze Testowym Rainbow Six Siege

Zazwyczaj, aby grać w turniejach Rainbow Six Siege oprócz 5-osobowego składu należało mieć dobre zgranie drużynowe, dobrą komunikacje oraz dobrze znać mechanikę gry oraz mapy. Teraz pojawia się okazja, gdzie nie będzie to aż tak wymagane.

W niedziele, 29 kwietnia o godzinie 11:00 ruszy nowy turniej Rainbow Six Siege na PC - Rookie League. Jest to inicjatywa organizowana przez polski oddział Ubisoft i przystąpić może każdy, kto ukończył 18 lat - nie ma znaczenia czy jest się doświadczoną drużyną czy taką, która dopiero zaczyna swą przygodę z grą. Rookie League to cykliczne rozgrywki, które będą organizowanie dwa razy w miesiącu - pierwsze odbędą się 29 kwietnia, drugie 13 maja. Zapisy do turnieju już trwają, a zakończą się 28 kwietnia wraz z końcem dnia.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody:

I miejsce – 5 kodów na 2670 Rainbow Six Credits
II miejsce – 5 kodów na 1200 Rainbow Six Credits
III miejsce – 5 kodów na 600 Rainbow Six Credits
Wszystkie nagrody zostaną wysłane do zwycięzców w ciągu maksymalnie 30 dni od momentu zakończenia turnieju.

Plany rozwoju gry pod kątem e-sportu na tym się nie kończą. Rozgrywki Rookie League mają być transmitowane na Twitchu, a w niedalekiej przyszłości Ubisoft planuje wystartować z pełnoprawną ligą, gdzie do wygrania będą nagrody pieniężne.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: