Anna Jurak Anna Jurak 27.04.2018 14:16
Shadow of The Tomb Raider - nowe informacje na temat rozgrywki
552V

Shadow of The Tomb Raider - nowe informacje na temat rozgrywki

W Shadow of The Tomb Raider nieco się pozmienia. Oto garść informacji odnoście fabuły oraz nowych mechanik.

W serwisie ResetEra (miejscu dla pasjonatów gier wideo, przedstawicieli branży oraz prasy) udostępnione zostały nowe informacje na temat gry Shadow of The Tomb Raider. Jak czytamy informacje pochodzą z jednego z hiszpańskich magazynów. 

Nowy zwiastun Shadow of the Tomb Raider!

Dowiadujemy się, że gra rozpoczyna się w Cozumel (w Meksyku), gdzie Zakon Trójcy i Lara szukają klucza przodków. Lara ma obsesję na punkcie Trójcy - chce zemsty. Gdy mieszkańcy miasta będą w niebezpieczeństwie z powodu nadciągającego tsunami Lara będzie wciąż skupiona na zniszczeniu Trójcy. Jonah będzie próbował poprowadzić ją na właściwą ścieżkę, mówiąc by ratowała ludzi.

Tym razem główne grobowce będą bardzo ważne i bardziej klasyczne. Zostaną też lepiej ukryte oraz będzie nam w nich towarzyszyć ciągłe uczucie zagrożenia. Śmierć zawsze będzie czyhać za zagadkami i pułapkami. Owe zagadki nie będą bardziej skomplikowane, ale bardziej epickie, przerażające i potworne.

Zmianie ulegnie mechanika nurkowania - będziemy mieli swobodę, ale trzeba będzie brać pod uwagę zużycie tlenu. Z kolei lina pozwoli nie tylko na poruszanie się w górę i w dół po ścianach, ale i na bieganie po nich oraz wykonywanie dłuższych skoków.

Czytamy również, że:

  • czarnym charakterem w grze będzie doktor Dominguez
  • gra będzie miała najlepsze sceny akcji z całej trylogii
  • do serii powróci przemoc, a broń będzie skupiona na skrytobójstwie
  • polowanie i sprzęt odegrają większą rolę
  • Shadow of The Tomb Raider ma nie być pojazdów
  • czas gry bez misji pobocznych będzie wynosił 13 - 15 godzin

Po Shadow of The Tomb Raider pojawi się więcej gier, ale klasyczna Lara nie wróci. Będą to niezależne przygody z tą samą Larą co obecnie.

Źródło: resetera.com

Tagi: Eidos Montreal pc playstation 4 Shadow of the Tomb Raider Square Enix Xbox One