Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 26.04.2018 13:33
Twórcy Hellblade: Senua's Sacrifice zaskoczeni popularnością na PC
306V

Twórcy Hellblade: Senua's Sacrifice zaskoczeni popularnością na PC

Hellblade: Senua's Sacrifice to wyjątkowy tytuł, który opowiada o problemach osoby cierpiącej na psychozę i utraconej miłości. Gra Ninja Theory zdobyła uznanie wielu portali, a także samych graczy.

Hellblade: Senua's Sacrifice to jedna z najlepszych i najciekawszych produkcji ubiegłego roku. Gra dotychczas była dostępna na PlayStation 4 oraz PC, a niedawno zadebiutowała na Xbox One i doczekała się odpowiednich usprawnień na obu konsolach.

Hellblade: Senua's Sacrifice otrzyma wsparcie HDR

W listopadzie ubiegłego roku pojawiła się informacja, że Hellblade: Senua's Sacrifice sprzedało się w liczbie 500 tysięcy kopii. Spora część rozeszła się jeszcze w przedsprzedaży, dzięki czemu najnowszy tytuł Ninja Theory już w pierwszych tygodniach od premiery był najchętniej kupowaną grą na PlayStation 4. Również wtedy okazało się, że z tych 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy aż połowa została nabyta na PC. Taki wynik zaskoczył dyrektora kreatywnego studia, Tameema Antoniadesa:

Postrzegaliśmy Hellblade: Senua's Sacrifice jako tytuł na PlayStation 4, zakładaliśmy więc, że to na tej platformie rozejdzie się większość kopii. Tymczasem sprzedaż była w miarę równo podzielona. Idąc naprzód upewnimy się, że dostosujemy interfejs i całą resztę, tak aby także dla odbiorców na pecetach była przystępna.

Deweloper nie krył również zdziwienia, gdy dowiedział się jak wiele osób grających na PC gra na myszce i klawiaturze. Przyznał także, że wsparcie dla tych peryferii nie do końca było przemyślane.

Zaskoczyło nas to, jak wielu użytkowników zdecydowało się grać za pomocą klawiatury i myszki.  Początkowo wypuściliśmy je trochę za wcześnie. Załataliśmy błędy, ale w kontekście wsparcia dla myszy i klawiatury się nie spisaliśmy.

 

Źródło: https://www.pcgamer.com/hellblade-developer-surprised-so-many-people-played-the-game-with-mouse-and-keyboard/

Tagi: hellblade: senua's sacrifice Ninja Theory pc playstation 4