Daniel Stroński Daniel Stroński 25.04.2018 11:31
Spider-Man. Twórcy o kostiumie i animacjach bohatera
357V

Spider-Man. Twórcy o kostiumie i animacjach bohatera

Spider-Man pokaże się w grze od Insomniac Games w zupełnie nowym stroju. Jak go projektowano i co sprawiło trudności przy tworzeniu animacji Petera? Twórcy dzielą się ciekawostkami.

Spider-Man to gra, na którą poczekamy jeszcze niemal pół roku, ale kampania promocyjna ruszyła pełną parą i co rusz dowiadujemy się czegoś nowego. Niedawno były to szczegóły na temat postaci Mary Jane Watson, w którą będziemy mogli się wcielić. Teraz dowiedzieliśmy się co nieco o samym kostiumie.

Spider-Man. Wszystko co wiemy o grywalnej Mary Jane Watson

Strój Spider-Mana w grze został zaprojektowany na potrzeby gry i widać w nim nawiązania do klasycznego czerwono-niebieskiego kostiumu, ale też masę praktycznych rozwiązań. Niebieskie elementy to elastyczny materiał, podczas gdy czerwone to miejsca dodatkowo utwardzone, strategicznie rozmieszczone tam, gdzie najczęściej otrzymuje się ciosy w walce. Jeszcze bardziej wytrzymałe mają być białe elementy, pomagając m.in. w zadawaniu ciosów.

Spider-Man - twórcy o kostiumie i animacjach

Problematyczne było przygotowanie animacji. Sesje motion capture nie za bardzo pozwalają na śmiganie na pajęczynach połączone z efektownymi wyskokami i akrobacjami, stąd wiele ruchów Spidey'ego zostało przygotowanych ręcznie na modelu postaci. Jak wszystko wyjdzie w finalnym produkcie? O tym przekonamy się 7 września tego roku.

Źródło: YouTube (Game Informer)

Tagi: Insomniac Games playstation 4 Sony Interactive Entertainment Spider-Man wideo