Anna Jurak Anna Jurak 25.04.2018 10:51
GoNNER - wymagająca platformówka z elementami roguelike
181V

GoNNER - wymagająca platformówka z elementami roguelike

Fani wymagających platformówek miejcie oczy otwarte, bo na PlayStation 4 zawita niedługo GoNNER. Jak wygląda i co oferuje?

GoNNER to platformowa gra akcji z elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike. Jest to tytuł stworzony przez niezależne studio Art in Heart. Gra jest dostępna na PC oraz konsoli Nintendo Switch. Jej premiera na PlayStation 4 nastąpi 15 maja.

Jak tworzyć udane gry Rouge-like? Twórca Rogue Legacy wyjaśnia

W grze wcielimy się w stworka imieniem Ikk. Przemierza on świat pełen niebezpieczeństw, by znaleźć coś co uszczęśliwi jego przyjaciółkę, która nawiasem mówiąc jest wielorybicą. GoNNER to gra bardzo wymagająca, dlatego nasz bohater będzie ginął wiele razy nim uda mu się osiągnąć swój cel. Mimo że po śmierci trzeba zaczynać wszystko od nowa, to Ikke nie traci umiejętności, co sprawia, że kolejne podejścia są odrobinę łatwiejsze.

GoNNER - zwiastun

Rozgrywka polega na przemierzaniu zróżnicowanych, generowanych losowo lokacji, unikaniu pułapek oraz pokonywaniu napotkanych przeciwników. W grze pomagać nam będą 3 typy przedmiotów - "głowy" przywracające zdrowie, plecaki, które dadzą nam specjalne zdolności oraz oczywiście broń.

Warto dodać, że wraz z wersją na PlayStation 4 dostaniemy również skórkę:

Źródło: blog.eu.playstation.com, YouTube (Raw Fury)

Tagi: Art in Heart GoNNER nintendo Switch pc playstation 4 Raw Fury wideo