Daniel Stroński Daniel Stroński 24.04.2018 15:49
H1Z1 jako gra free-to-play na PlayStation 4, otwarta beta w maju
604V

H1Z1 jako gra free-to-play na PlayStation 4, otwarta beta w maju

H1Z1 nie miało łatwo z wersją na PS4. Dwa lata temu deweloper ją zawiesił, by skupić się na pecetach, na szczęście już niebawem dostaniemy takie podejście do gatunku battle royale.

H1Z1 tkwiło długo we wczesnym dostępie i mogło być produkcją, która zapoczątkowała szał na formę zabawy dla wielu graczy naraz, znaną jako "Battle Royale". Pracujący nad produkcją Brendan "Playerunknown" Greene, autor battleroyale'owych modów do serii Arma, odszedł jednak od projektu i stworzył własne PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, które dziś wraz z Fortnite'em dominuje w tym gatunku. Konsolowe H1Z1 jednak wciąż żyje i niedługo będziemy mogli w nie zagrać.

Prace nad konsolową wersją H1Z1 zostały wstrzymane

Pecetowe H1Z1 zostało ostatecznie wydane na pecetach w lutym tego roku i oferuje dwa tryby zabawy - klasyczne Battle Royale oraz samochodowe AutoRoyale. Teraz twórcy kończą pracę nad wersją na PlayStation 4 i niebawem dostaniemy zamkniętą oraz otwartą betę. Deweloper chwali się sterowaniem dostosowanym do pada (włącznie z uproszczonym zbieraniem przedmiotów) i optymalizacją pozwalającą na płynne 60 klatek na sekundę na PS4 Pro.

Zamkniętej bety możemy spodziewać się jeszcze w tym miesiącu (choć link do rejestracji na ten moment nie działa), z kolei otwarta beta zostanie udostępniona wszystkim 22 maja. Jeśli do tego dnia kupicie specjalny pakiet przedpremierowy (€23.33 / ~98 zł, -20% w PS+), możecie liczyć na unikalne przedmioty kosmetyczne oraz dynamiczny motyw dla konsoli.

H1Z1 - zwiastun wersji na PS4

 

Źródło: informacja prasowa

Tagi: daybreak game company H1Z1 H1Z1: King of the Kill playstation 4 wideo