SKLEP
Daniel Stroński Daniel Stroński 24.04.2018 14:56
Shift Quantum. Niszczący głowę platformer powraca
272V

Shift Quantum. Niszczący głowę platformer powraca

Shift Quantum to najnowsza odsłona serii, którą kojarzyć możecie z iOS-a lub inicjatywy PS Minis. W maju dostaniemy nową, znacznie większą produkcję opartą na tych samych zasadach.

Shift jest serią logicznych platformówek, gdzie czarno-białe plansze wymagają planowania i umiejętności szybkiego odnalezienia się w nowym układzie otoczenia. Po świetnie ocenianych odsłonach na urządzenia mobilne, najnowsza część trafi na największe konsole i pecety.

Shift Quantum przedstawia świat cyber noir, gdzie pokierujemy bohaterem biegającym po labiryntach swojego własnego umysłu. Plansze stanowią niemałe wyzwanie, obracając się i zmieniając pod wpływem odwracania kolorów. Upchnięto tu nawet nieoczywisty wątek fabularny wraz z tajemniczą postacią śledzącą ruchy naszej postaci. Łącznie czeka na nas 100 poziomów w kampanii i nieograniczona liczba kolejnych, tworzonych przez innych graczy w edytorze plansz. Co ciekawe deweloper obiecuje dzielenie się takimi tworami między platformami, więc w przygotowane na pececie wyzwania zagrają również konsolowcy i nikt nie powinien czuć się poszkodowany.

Shift Quantum - zwiastun z rozgrywką

Premiera na PS4 zaplanowana została na 30 maja, a pozostałe platformy powinny dostać grę w zbliżonym czasie (wiosna 2018).

Shift Quantum - zwiastun fabularny

 

Źródło: YouTube (PlayStation Europe)

Tagi: Fishing Cactus nintendo switch pc playstation 4 Shift Quantum wideo