Kacper Mądry Kacper Mądry 23.04.2018 08:55
Xiaomi Mi 7 z technologią analizy twarzy zadebiutuje w trzecim kwartale 2018
423V

Xiaomi Mi 7 z technologią analizy twarzy zadebiutuje w trzecim kwartale 2018

Xiaomi Mi 7 prawdopodobnie jako pierwszy telefon z Androidem zaoferuje odblokowywanie telefonu na wzór tego z iPhona X. Producentom udało się skopiować technologię Apple.

Xiaomi Mi 7 został opóźniony na trzeci kwartał tego roku. To właśnie ten telefon ma jako pierwsze urządzenie z Androidem wprowadzić opcję odblokowywania go za pomocą twarzy, w identyczny sposób jak u Apple.

Xperia XZ2 Premium - zaskakująca zapowiedź nowego flagowca Sony

Smartfony oparte o system Android oczywiście mogą rozpoznać swojego użytkownika już od dawna. Ich technologia jest jednak mocno przestarzała i nie jest w stanie rozpoznać właściciela sprzętu jeśli założy on okulary czy czapkę. Nowe rozwiązanie powinno już, analogicznie jak w iPhonie X, pozwalać na zapuszczanie brody czy zmianę koloru włosów.

Za takową technologią dla smartfonów stoją firmy Qualcomm, Himax Technologies oraz Truly Opto-electronics. Ich rozwiązania działa tylko i wyłącznie na procesorach Snapdragon 845, a te znajdziemy aktualnie w flagowcach. Pojawia się pytanie, co w takiej sytuacji zrobi Samsung czy Huawei, które preferują używać w swoich najlepszych telefonach innych procesorów?

iPhone X - odblokowywanie za pomocą twarzy

 

Źródło: https://www.phonearena.com/news/Android-phones-with-3D-mapping-wont-arrive-until-next-quarter_id104238

Tagi: apple iPhone mi 7 Xiaomi