Kacper Mądry Kacper Mądry 21.04.2018 10:53
Samsung wykona ekrany do iPhonów, ponieważ LG nie nadąża z produkcją
434V

Samsung wykona ekrany do iPhonów, ponieważ LG nie nadąża z produkcją

Apple zamierzało porzucić współpracę z Samsungiem i poprosiło LG o produkcję ekranów w nowych iPhonach. Okazuje się jednak, że LG nie radzi sobie z liczbą zamówień.

Jeśli poprzednie zdania są dla Was trochę niejasne - śpieszę z wyjaśnieniem. Sporo części, które odnajdziemy w popularnym iPhonie jest wykonywane przez innych producentów. Nawet w sytuacji, gdy jest to największa konkurencja.

Producenci obudów zdradzają informację o iPhonie SE2

Jednym z nadchodzących modeli telefonów Apple ma być iPhone Xs Plus. Ekran w nowym smartfonie ma mieć 6.5 cala, a zastosowaną technologią ma być OLED. Największy i najpotężniejszy z telefonów Apple ma być niszą wśród wszystkich nowych iPhonów. Spodziewany udział jego sprzedaży wynosi około 20 procent. W związku z tym gigant z Cupertino uznał, że może choć trochę oderwać się od największej konkurencji i zwrócić się po pomoc do LG.

Okazuje się jednak, że firmy przeceniły możliwości produkcyjne i LG nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości ekranów. Prostym wyjściem z sytuacji jest poproszenie o pomoc Samsunga, który przyzwyczajony do produkcji ekranów Apple może w każdej chwili uruchomić produkcję.

Jeśli Apple nie znajdzie wraz z LG rozwiązania, które przyspieszy produkcję, może się okazać, że ponownie będzie potrzeba zwrócenia się do Samsunga. W 2018 roku ma zostać wyprodukowanych 100 milionów iPhonów, a Samsung chętnie zajmie się ich tworzeniem, po tym jak Apple zmniejszyło liczbę zamówionych u firmy ekranów.

Źródło: https://www.phonearena.com/news/Apple-Samsung-OLED-iPhone-Xs-Plus-LG-production-issues_id104248

Tagi: apple iphone lg Samsung