Kacper Mądry Kacper Mądry 20.04.2018 17:20
Runescape zmierza na smartfony
291V

Runescape zmierza na smartfony

Powstaje mobilna wersja Runescape. Deweloper zamierza jednak wprowadzić dwie wersje gry.

Jagex, deweloper Runescape przygotowuje dwie, nowe wersje popularnego MMORPG. Obie produkcje trafią na platformy mobilne.

PUBG Mobile po łatce 0.4 jest przyjaźniejsze w odbiorze

Skąd dwie wersje gry? Deweloper w 2013 roku całkowicie przebudował Runescape zastępując stary silnik gry, takim który zachowuje dzisiejsze standardy. Wprowadzone modyfikacje na tyle nie spodobały się graczom, że przywrócono poprzednią wersję gry, która od tamtej pory działa na równi z nową. To właśnie ta starsza odsłona, nazywana Old-School Runescape, trafi jako pierwsza na telefony.

Old-School Runescape bardzo mocno stawia na umiejętności naszych postaci. Gracze muszą w niej poświęcać godziny, aby rozwijać poszczególne statystki. Gra przy okazji nie ma wielu współczesnych ułatwień rozgrywki i prezentuje się dość... archaicznie.

Old-School Runescape mobile

Nowe Runescape jest już bardziej przyjazne współczesnym wymaganiom graczy. Oferuje ładną grafikę oraz jest łatwiejsze do nauczenia się. Nad tą wersję prace jeszcze potrwają, jednak nie ma co się dziwić - to ona ma być głównym źródłem zarobku, a jej mobilna odsłona może tchnąć nowe życie w społeczność aktywnych graczy.

Runescape Mobile

Deweloper Old-School Runescape rozesłał zaproszenia do wybranych graczy i aktualnie trwają zamknięte testy beta. Prace wydają się zatem powoli zmierzać ku końcowi, więc wkrótce powinniśmy mieć możliwość zagrania w tenże tytuł.

Źródło: http://toucharcade.com/2018/04/19/old-school-runescape-mobile-enters-closed-beta-test/

Tagi: Jagex mobile Runescape