Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.04.2018 13:41
Battlefield 1 - mapa Przełamanie dostępna dla wszystkich
364V

Battlefield 1 - mapa Przełamanie dostępna dla wszystkich

DICE postanowiło zrobić nam niespodziankę i udostępnić jedną mapę z dodatku "Nie przejdą" do Battlefield 1. Od teraz, niezależnie od tego czy posiadacie Premium czy kupiliście DLC, możecie grać na mapie Przełamanie.

Battlefield 1 powoli kończy swój żywot w centrum uwagi DICE. Studio będzie co prawda jeszcze wspierało grę nowymi aktualizacjami, ale żadna z nich nie będzie sporych rozmiarów i wypełniona nowościami. Nikogo to nie powinno dziwić - na horyzoncie majaczy Battlefield V.

Battle Royale w Battlefield V w fazie prototypu

Jednak by dbać o społeczność i zaludnienie map z dodatków, co jakiś czas wpuszczane na nie są ludzie bez przepustki Premium lub wykupionego DLC. Takie akcje są jednak ograniczone czasowo. W tym przypadku postanowiono pójść krok dalej i udostępnić za darmo mapę Przełamanie, która pojawiła się w dodatku "Nie przejdą". Od teraz, grać na niej mogą absolutnie wszyscy.

To nie koniec nowości. Na czerwiec zapowiedziano nowy tryb gry - Operacje uderzeniowe. Będą one toczyć się w 4 graczy, w dwóch drużynach po 20 żołnierzy. Rozgrywka będzie wyglądała identycznie jak duże Operacje, z tym, że ograniczona zostanie do jedne mapy. Będziemy więc przejmować lub bronić kolejnych punktów, ale po zakończeniu rundy, wskoczymy od razu na kolejną mapę z nową rundą.

Operacje uderzeniowe rozgrywane będą na początek na pięciu mapach:

  • „Upadek kolosa”
  • „Prise de Tahure”
  • „Przełęcz Łupkowska"
  • „Zeebrugge"
  • „Somma”

Są to mapy z DLC, ale w tym trybie będzie mógł grać na nich każdy.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: battlefield 1 Digital Illusions CE Electronic Arts pc playstation 4 xbox