Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.04.2018 09:25
SEGA planuje zapowiedzieć kilka nowych gier
302V

SEGA planuje zapowiedzieć kilka nowych gier

SEGA jakiś czas temu zapowiadała skupienie się na nowych grach, które mają być odpowiedzią na zapotrzebowania fanów. Efekty inicjatywy powinniśmy wkrótce poznać.

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że SEGA lata świetności ma za sobą. Poprzednia generacja konsol uwypukliła zacofanie japońskiego wydawcy. Jednak pod nowymi rządami, kultowa firma złapała wiatr w żagle i postanowiła powstać z kolan.

Yakuza 6 już dostępne, mamy nowy zwiastun z ocenami

Szef Segi, Haruki Satomi, w rozmowie z Famitsu poruszył wiele interesujących tematów dotyczących gier Segi. Zdradził na początek, że firma zarabia drugi rok z rzędu w każdym możliwym jej segmencie. Ten wzrost pozwolił przygotować solidne podwaliny pod rozwój z którym SEGA rusza. Tak, wydawca ma w planach mocno inwestować w nowe projekty, czego efekty widzimy już teraz.

Poza zapowiedziami remasterów Shenmue i nowej gry z serii Sakura Wars, Japończycy przenoszą wydane już gry na Switcha, a także mocniej inwestują w rynek PC. Ale to nie koniec. Satomi zdradził, że ich kolejne gry będą wydawane wyłącznie wtedy, gdy spełnią rygorystyczne normy i będą grywalne. Niezależnie od potencjału sprzedażowego. Wszystko to jest elementem kampanii o odzyskanie zaufania swoich fanów.

Satomi zdradził, że polityka Segi opiera się na czterech filarach. Pierwszy, to kolejne odsłony gier znanych marek jak Yakuza czy Sonic. Drugi filar - wskrzeszanie starszych marek. Trzecim filarem są nowe marki w które SEGA inwestuje, a czwartym - współpraca z innymi firmami przy licencjonowanych markach. W każdy z tych filarów SEGA będzie mocno inwestować, co ma przynieść nam nowe gry i to już w ciągu następnych kilkunastu miesięcy.

Które marki SEGA powinna wskrzesić? Jakie zapomniane gry powinny otrzymać kontynuację?

Źródło: https://www.dualshockers.com/sega-president-new-sakura-wars-shenmue-future/

Tagi: playstation 4 SEGA