Jakub Barwiak Jakub Barwiak 18.04.2018 21:59
Steven Spielberg stworzy adaptację komiksu o polskim pilocie
340V

Steven Spielberg stworzy adaptację komiksu o polskim pilocie

Steven Spielberg wchodzi w kino komiksowe. Słynny reżyser stworzy filmową adaptację Blackhawk - komiksu DC o polskim pilocie.

Na fali sukcesu Player One, Steven Spielberg i Warner Bros. postanowiły kontynuować swoją współpracę. Legendarny reżyser ma zająć się stworzeniem filmowej adaptacji Blackhawk – komiksu DC opowiadającego o polskim pilocie, który wraz z pilotami innych narodowości tworzył oddział walczący z Niemcami w czasie II wojny światowej.

Nowy zwiastun drugiego Jurassic World

Informację ogłosił Toby Emmerich – szef Warner Bros. Pictures Group.

Jesteśmy dumni z tego, iż jesteśmy studiem które stoi za ostatnim hitem Stevena Spielberga. Jesteśmy podekscytowani, iż będziemy pracować z nim znowu nad nowym filmem przygodowym. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć co przełomowego pokaże wraz z premierą Blackhawk.

Za scenariusz do Blackhawk odpowiedzialny jest David Koepp, który pracował ze Spielbergiem nad m.in. pierwszym i drugim Parkiem Jurajskim a także nad czwartą częścią Indiany Jonesa. Steven Spielberg będzie producentem widowiska wraz Kristie Macosko Krieger i Sue Kroll.

Tak sprawę skomentował Spielberg.

Cudownie było pracować z Warner Bros. nad Player One. Dostarczają dawkę pasji i profesjonalizmu do wszystkiego co tworzą. Jestem podekscytowany możliwością ponownej pracy z nimi.

Przypomnijmy, że kolejnymi filmami Spielberga będą piąty Indiana Jones i West Side Story.

Źródło: http://www.comingsoon.net/movies/news/938695-steven-spielberg-set-take-blackhawk

Tagi: blackhawk DC steven spielberg warner bros