Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.04.2018 13:17
ASUS przedstawia nową serią kart AMD Radeon - AREZ
327V

ASUS przedstawia nową serią kart AMD Radeon - AREZ

Gdy Nvidia zapowiadała program GPP, ASUS był jedną z pierwszych firm, która do niego dołączyła. Spowodowało to niemożność korzystania z marki ROG w kartach z Radeonem na pokładzie. Jednak tajwańska firma nie zignorowała kart AMD.

Wczoraj ujawniono nową serię kart graficznych, która będzie dedykowana kartom AMD. Mowa tutaj o AREZ, które zastąpi markę ROG (Republic of Gamers). Ta od tej pory będzie wyłącznie łączona ze sprzętem Nvidii. Czy poza zmianą nazwy zmienia się cokolwiek? Nie.

Pierwsze karty graficzne ASRocka już w przyszłym tygodniu

Design kart pozostał praktycznie taki sam jak przy marce ROG. Karty graficzne AREZ różnić będą się tylko naklejką na wentylatorach, innym opakowaniem i kolorystyką. Poza tym - będzie to identyczna co wcześniej konstrukcja, z tym samym chłodzeniem i stworzona z tych samych komponentów.

Nowe karty w sprzedaży pojawią się w maju tego roku. Obecne będą cztery modele AREZ - Phoenix, Strix, Expedition oraz Dual. Ceny nie powinny się zmienić względem aktualnych (oby poprawiła się dostępność kart). Co ciekawe, AMD już teraz potwierdziło, że do ich programu dołączą pozostali producenci, co ostatecznie zamyka kontrowersje związane z GPP.

Nvidia znowu wyprzedziła AMD w marketingu, zagwarantowała sobie wyłączność na znane marki kart, a biedniejsze AMD zaczyna od zera z próba przebicia się do świadomości konsumenta masowego.

Źródło: https://www.techpowerup.com/243437/asus-announces-the-amd-exclusive-arez-brand-for-radeon-graphics-cards

Tagi: amd amd radeon asus asus AREZ