Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.04.2018 08:43
Cosmic Star Heroine na Vitę z datą premiery
203V

Cosmic Star Heroine na Vitę z datą premiery

W rok po premierze Cosmic Star Heroine na PS4, poznaliśmy wreszcie datę wydania przenośnej wersji gry na PlayStation Vita.

Cosmic Star Heroine to RPG mocno inspirowany klasycznymi grami jRPG z ery 16-bitów. Gra pojawiła się w sprzedaży rok temu i zachwyciła recenzentów oraz graczy. Mieliśmy dostać także wersję na Vitę, ale ta sprawiała spore problemy deweloperowi, więc jej premierę przesunięto.

Recenzja: Cosmic Star Heroine (PS4)

Długie miesiące nie mieliśmy żadnych informacji na temat wydania Cosmic Star Heroine na Vicie. Ale wreszcie, dowiedzieliśmy się, że tytuł pojawi się na początku w USA 24 kwietnia, a chwilę później (choć bez dokładnej daty) w Europie. Cosmic Star Heroine obsłuży cross-buy, jeśli więc kupiliście wersję na PS4, to Vitowe wydanie dostaniecie za darmo.

O wersji  na PS4 pisaliśmy tak:

Cosmic Star Heroine to piękny list miłosny dla wszystkich fanów jRPG z lat 90., którym nie do końca spodobało się przejście gatunku w format 3D lub po prostu tęsknią za dawnymi czasami. Jeśli marzy Wam się powrót produkcji pokroju Chrono Trigger, to musicie dać tej pozycji szansę. Nie jest to co prawda tytuł na takim poziomie, co legendarni reprezentanci gatunku, ale sukcesywnie korzysta z najlepszych cech starej szkoły i reprezentuje podobny jej fenomen. Jednocześnie twórcy nie straszą archaizmami i pomimo grafiki retro, tytuł jest niezwykle przyjemny w odbiorze. Szeroki dobór poziomów trudności zapewni wyzwanie weteranom i nie odepchnie od siebie graczy próbujących po raz pierwszy zmierzyć się z grami tego typu.

Tagi: