Kacper Mądry Kacper Mądry 16.04.2018 11:37
Cliff Bleszinski oskarża Epic Games o podkradanie jego pracowników
652V

Cliff Bleszinski oskarża Epic Games o podkradanie jego pracowników

Cliff Bleszinski nie ma ostatnio łatwego życia. Najwidoczniej producent napotkał kolejne problemy.

Cliff Bleszinski, który przy współpracy z Epic Games stworzył Gears of War, oskarża teraz swojego byłego pracodawcę o podkradanie jego pracowników. Najwidoczniej twórcy Fortnite uzupełniają swój zespół od trybu Battle Royale.

Fortnite - aktualizacja 3.5

Za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter, Cliff Bleszinski zwrócił się do Epic Games z prośbą, aby nie podkradali oni jego pracowników. Wspomniał on, że jego zespół jest zadowolony z aktualnego stanu gry i w branży jest miejsce dla kilku tego typu gier.

Cliff Bleszinski napisał również, że jego firma ma mnóstwo pomysłów na rozwinięcie gry, jednak nie stanie się to jeśli sprawy, nie obiorą innego kursu niż jest to aktualnie. Radical Heights przygotowane przez Cliffa to gra Battle Royale, która mocno przypomina swoim wyglądem Fortnite. Najwidoczniej Epic Games dostrzegło pracowników posiadających doświadczenie w bliźniaczej produkcji i postanowiło ich przekupić lepszą ofertą pracy.

W grudniu zeszłego roku do Epic Games przeszedł jeden z założycieli Boss Key Productions. Wtedy to Cliff Bleszinski życzył mu powodzenia i mówił, że panowie rozstali się w dobrych stosunkach. Radical Heights ma problemy nie tylko ze względu na uciekających pracowników, ale również dlatego, że gra nie została zbyt ciepło przyjęta przez graczy. Ewentualne wydanie na konsole wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/04/15/radical-heights-dev-calls-out-epic-games/

Tagi: Boss Key Productions Epic Games Fortnite pc Radical Heights