Anna Jurak Anna Jurak 16.04.2018 11:17
God of War - motyw muzyczny Kratosa powstał jedynie z trzech nut
398V

God of War - motyw muzyczny Kratosa powstał jedynie z trzech nut

Kompozytor ścieżki dźwiękowej do God of War to człowiek przepełniony kreatywnością i pozytywną energią. Posłuchajcie jak pełen pasji opowiada o swojej pracy przy produkcji muzyki.

Jak już wspominaliśmy ścieżkę dźwiękową z God of War, jeszcze przed premierą, możecie sprawdzić na Spotify. Jak wyglądał proces jej tworzenia? Kompozytor Bear McCreary opowiada o tym w prezentowanym poniżej materiale.

Scieżka dźwiękowa z God of War wylądowała na Spotify

McCreary zdradza, że jego metoda pisania muzyki wiedzie przez postacie, a w God of War są one bardzo dobrze napisane. Zaczął od stworzenia skrawka melodii, która "uchwyciłaby ducha postaci". W przypadku Kratosa Bear starał się przekazać cechy takie jak jego wiek, mądrość, siłę oraz muskulaturę.

God of War - opowieści o tworzeniu muzyki

Tworząc melodię nie wiedział, w którym momencie gry zostanie wykorzystana. Ważnym było by przekazywała odpowiednie odczucia - kojarzyła się z Kratosem. Pierwsze trzy nuty, które napisał tak spodobały się Sony, że wspólnie postanowili je zapętlić i stworzyć z nich szkielet melodii dla motywu Kratosa. Jak tłumaczy kompozytor, to zapętlenie kojarzy się z "surowym ojcem, który powtarza swojemu synowi tę samą rzecz w kółko i w kółko". 

Motyw nuzyczny Kratosa jest "jak powolny marsz", co sprawia, że można go użyć praktycznie w każdej sytuacji - gdziekolwiek Kratos się pojawi lub cokolwiek zrobi. "To jest jak odruch Pawłowa" - mówi McCreary. Ta melodia przywodzi na myśl postać Kratosa i przywraca wspomnienia o wszystkich wydarzeniach, które miały miejsce gdy ją słyszeliśmy. 

Źródło: YouTube (PlayStation)

Tagi: Bear McCreary god of war Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo