Kacper Mądry Kacper Mądry 15.04.2018 13:48
Rekordzista gry Donkey Kong okazał się oszustem!
2091V

Rekordzista gry Donkey Kong okazał się oszustem!

Billy Mitchell utracił status rekordzisty gry Donkey Kong. Okazało się bowiem, że gracz oszukiwał.

Billy Mitchell jest znany części społeczności growej z licznych rekordów w klasycznych grach wideo. Odkryto jednak, że rekordzista Donkey Kong po prostu oszukiwał.

Kolekcjoner gier odnalazł narkotyki wewnątrz kartridży NES-a

Billy Mitchell utrzymywał swój status lidera od 2007 roku kiedy to wysłał do organizacji Twin Galaxies nagranie z bicia nowego rekordu w grze Donkey Kong. Choć kończyła się pierwsza dekada nowego tysiąclecia to Billy Mitchell udostępnił film nagrany na... kasecie VHS. Organizacja zapisująca rekordzistów gier zaakceptowała jego wynik i od tej pory gracz cieszył się popularnością.

donkey kong
Donkey Kong

Gracze jednak zwracali uwagę, że dziwnym jest fakt, iż w 2007 roku Billy Mitchell wysłał przestarzały nośnik wideo, który charakteryzował się fatalną jak na dzisiejsze standardy jakością materiału. Postanowili oni jednak zbadać dokładnie całe nagranie i okazało się, że ogrywana gra różni się od oryginału.

Dotarli oni do wersji Mitchella, która okazała się być emulatorem umożliwiającym ułatwione sterowanie oraz inne modyfikacje. Twin Galaxies usunęło rekord oszusta i zapowiedziało, że nie przyjmie od niego żadnego nowego nagrania, choćby było prawdziwe. Wynik Billiego Mitchella trafił również do Księgi Rekordów Guinessa, skąd został już wykreślony.

Źródło: https://www.dualshockers.com/billy-mitchell-guinness-records-removed/

Tagi: Donkey Kong