Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.04.2018 22:39
Sony zakłada nowe studio deweloperskie. Pomogą Naughty Dog?
692V

Sony zakłada nowe studio deweloperskie. Pomogą Naughty Dog?

Sony zakłada nowy zespół deweloperski, który będzie asystował jednej z największych ekip w produkcji nowej gry. Wiele wskazuje na to, że będzie to Naughty Dog.

Sony odeszło od kupowania dużych studiów deweloperskich. Co jakiś czas otwierają jednak małe ekipy, które od razu zostają oddelegowane do zadań specjalnych. W Internecie pojawiło się ogłoszenie o pracę w którym widnieje informacja o tworzeniu przez Sony nowego studia.

Były szef Sony o PlayStation 5

Osoba, która zatrudniona będzie na stanowisko inżyniera rozgrywki pracować będzie w nowym studio, które razem z Visual Arts Service Group pomagać ma innemu deweloperowi pod skrzydłami Sony. Ten deweloper jest określony jako duże studio Sony.

Skąd pomysł, że to może być Naughty Dog? W serwisie LinkedIn jeden z pracowników Sony umieścił informację, że pracował nad niezapowiedzianym jeszcze projektem Naughty Dog. A jak wiemy, studio oficjalnie pracuje tylko nad The Last of Us 2.

Jeśli to faktycznie Naughty Dog, to nowa ekipa wraz z Naughty Dog może otrzymać projekt stworzenia kolejnej części Uncharted, chłonąć wiedzę od ojców serii by się później usamodzielnić. Czy tak faktycznie jest - przekonamy się nie wcześniej niż za kilka, kilkanaście miesięcy.

Tagi: Naughty Dog sony