Anna Jurak Anna Jurak 14.04.2018 11:48
Terraria: Otherworld po 3 latach prac wylądowało w koszu
605V

Terraria: Otherworld po 3 latach prac wylądowało w koszu

To już pewne. Nie będzie nam dane zagrać w drugą część Terrarii. Co skłoniło Re-Logic do tej decyzji?

Produkcja drugiej części Terrarii nie przebiegała tak jak wymarzyło to sobie studio Re-Logic. Terraria: Otherworld zostało zapowiedziane 3 lata temu, a dwa dni temu oficjalnie ogłoszono rezygnację z projektu.

Terraria: Otherworld. Produkcja mocno opóźniona

Jakie były ku temu powody? Wiele wyjaśnia oświadczenie zamieszczone na oficjalnym forum gry. Wizja zespołu różni się od tego czym obecnie jest Terraria: Otherworld, a studio nie chce dawać nam produktu, z którego nie jest zadowolone. Poza tym prace przy drugiej części Terrari okazały się zbyt czasochłonne, co negatywnie wpływało na pozostałe projekty.

Re-Logic prezentuje także plany na przyszłość, obiecując przy tym, że wyciągnie wnioski z błędów popełnionych przy projekcie gry Terraria: Otherworld:

Z perspektywy czasu jest rzeczą oczywistą, że nigdy nie powinniśmy mówić publicznie o tej grze tak wcześnie. Będziemy mieć ten błąd w pamięci. Idąc dalej, będziemy o wiele bardziej rozsądni. Będziemy dzielić się informacjami o projektach, w których jesteśmy pewni co do czasu itp. 

Re-Logic ma w swoim posiadaniu grę (projekt, kod, grafikę, dźwięki itp.) i wciąż jest tu mnóstwo niesamowitych pomysłów - wiele z nich nigdy nie zostało publicznie udostępnionych. Są to pomysły, których nie zapomnimy i które prawdopodobnie zostaną wdrożone w naszych przyszłych tytułach.

Aktywny rozwój Terrarii trwa - 1.3.6 jest nadal w produkcji. Wiemy, że nie zdradzaliśmy zbyt wiele na ten temat - ale zapewniamy, że zespół pracował niezmordowanie nad kolejną falą nowości na PC.

Nasi partnerzy koncentrują się całkowicie na konsolach / telefonach / Switchu - i wciąż jest tam TONA rzeczy do zrobienia, więc powinno być dobrze.

Na końcu oświadczenia podziękowano fanom za dotychczasowe wsparcie oraz przeproszono za zaistniałą sytuację.

Czekaliście na Terraria: Otherworld? Może uważacie, że lepszym będzie rozwój znanej i lubianej już Terrarii? Dajcie znać.

Źródło: forums.terraria.org

Tagi: 505 Games Re-Logic Terraria