Kacper Mądry Kacper Mądry 14.04.2018 11:04
Xiaomi Black Shark. Nowy telefon dla graczy!
803V

Xiaomi Black Shark. Nowy telefon dla graczy!

Xiaomi Black Shark to kolejna mobilna propozycja dla graczy. Co zaoferuje chiński producent?

Xiaomi Black Shark to wynik współpracy dwóch producentów telefonów. Firmy Xiaomi oraz Black Shark przygotowały urządzenie, które może zagrozić pozycji Razer Phone.

Razer Phone otrzyma Androida 8.1

Xiaomi Black Shark otrzyma zaokrąglone rogi, które w przeciwieństwie do Razer Phone powinny umożliwić pewniejsze trzymanie sprzętu w dłoni. Telefon będzie miał 6 cali oraz wyświetlacz 18:9 z rozdzielczością 2160x1080 (FHD+). Wartośc pikseli na cal wyniesie 403 co jest wynikiem gorszym, niż Razer Phone z jego 515PPI. Smartfon otrzyma procesor Snapdragon 845 o taktowaniu 2,8GHz. Dostępna będzie wersja z 6 i 8GB RAMu oraz pamięcią 64GB lub 128GB.

Xiaomi Black Shark

Obudowa Xiaomi Black Shark wykonana jest z aluminium. Telefon będzie posiadał zielone wstawki przypominające wzory konkurencji. Produkt zaoferuje podwójną kamerę (12MP oraz 20MP) oraz dwie lampy flash. Przednia kamera będzie posiadała 20MP.

Xiaomi Black Shark

Co ciekawe, Xiaomi Black Shark otrzyma system wodnego chłodzenia. Powinno to pozwolić na pracę urządzenia na pełnych obrotach przy zachowaniu chłodnej obudowy. Smartfon dla graczy otrzyma również specjalnie dedykowany przycisk, który uruchomi tryb zwiększonej wydajności. Xiaomi Black Shark zamiast Androidowych przycisków nawigacji na ekranie skorzysta z standardowego, fizycznego klawisza home, który posłuży również jako czytnik linii papilarnych.

Xiaomi Black Shark

Na ten moment Xiaomi Black Shark dostępny będzie tylko w Chinach. Jeśli jednak będzie cieszył się dużą popularnością, trafi również do Europy. Dostępne będą dwie wersje urządzenia - czarna oraz srebrna. Telefon w wersji 6GB będzie kosztował $477, a 8GB - $557. Dodatkowa obudowa imitująca pada dostępna będzie do zakupu osobno w cenie $29.

Źródło: https://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Black-Shark-gaming-phone-announced_id104060

Tagi: Black Shark xiaomi