Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 12.04.2018 19:35
W Rainbow Six: Siege gra już 30 milionów graczy
535V

W Rainbow Six: Siege gra już 30 milionów graczy

Rainbow Six: Siege nie miał najlepszego startu i wielu przepowiadało grze rychłą śmierć. Dzięki uporowi graczy i twórców tak się jednak nie stało i dziś jest to jedna z popularniejszych gier.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege zadebiutował 1 grudnia 2015 roku. Ten taktyczny FPS dziś cieszy się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. 

Finały Rainbow Six Siege Pro League zawitają do USA. Fnatic ujawnia nową drużynę

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege nie miał łatwego życia. Jest to pierwsza od 2008 roku część dwudziestoletniej serii, kiedy to ukazał Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2, który był ostatnią grą z kampanią fabularną. Początkowo produkcja zmagała się z wieloma problemami takimi jak kiepski matchmaking czy niezbalansowane postacie. Po premierze w tytuł grało średnio 10 tysięcy ludzi na platformę. Dziś natomiast w szczycie popularności na komputerach osobistych statystyki ze SteamCharts pokazują 176 tysięcy osób, podczas gdy w wieczornych porach regularnie gra średnio 90-100 tysięcy ludzi. 

Ubisoft pochwalił się, że dzisiaj baza graczy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege liczy 30 milionów, co jest gigantycznym sukcesem. Rosnące zainteresowanie można też zaobserwować poprzez regularne utrzymywanie się produkcji w zestawieniu najchętniej granych gier na Steam, a także tym, że coraz bardziej rozwija się scena e-sportowa gry. Coraz częściej można usłyszeć, że znane organizacje inwestują w drużyny Rainbow Six, by te osiągały największe sukcesy pod ich banderą. 

Dla nas powodem radości może być to, że Polska ma jedną z najbardziej aktywnych społeczności, co widać chociażby po tym, że Polacy znaleźli się na 3 miejscu w rankingu europejskich państw z największą liczbą graczy z najwyższą rangą. Twórcy gry pamiętali o Polsce w kontekście doboru jednostek specjalnych, dodając do gry dwie polskie Operatorki - Elżbietę Bosak i jej siostrę, Zofię z jednostki GROM. Do tego właśnie trwają zapisy do oficjalnego polskiego turnieju ESL na komputerach osobistych.

Rainbow Six Siege - 30 milionów graczy

 

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Esport rainbow six: siege Statystyki Ubisoft Ubisoft Montreal wideo