Kacper Mądry Kacper Mądry 12.04.2018 17:04
A Way Out mogło trafić tylko na Xboxa!
462V

A Way Out mogło trafić tylko na Xboxa!

A Way Out sprawiło, że gracze znów siedli obok siebie i współpracowali podczas wspaniałej przygody. Okazuje się, że gracze PlayStation mogli nigdy nie mieć szansy zagrania w tenże tytuł.

A Way Out tworzone przez Hazelight Studios potrzebowało wsparcia większego wydawcy. Okazuje się, że o grę biły się dwie firmy.

A Way Out nie trafiło na szczyt. Wyniki sprzedaży z Wielkiej Brytanii

Josef Fares, główny producent gry zdradził, że jego ekipa otrzymała dwie propozycje wydania gry. Jedną firmą było oczywiście EA, ale okazuje się, że tytułem interesował się również Microsoft. Fares wspomina, że bardzo miło wspomina wszystkie wstępne rozmowy z twórcami Xboxa, jednak to propozycja EA zachęciła go bardziej.

Dzięki temu Microsoft nie zyskał wyłączności na A Way Out i grą mogą cieszyć się również osoby, które wybrały PlayStation. Electronic Arts zaoferowało pomoc szwedzkiego oddziału firmy, a że Hazelight Studios również, jest ze Szwecji - sprawa stała się jasna. Sam Josef Fares uważa, że ewentualna ekskluzywność A Way Out mogła być najlepszą rzeczą jaka spotkałaby Microsoft.

A Way Out - oficjalny zwiastun

Źródło: comicbook.com/gaming/2018/04/12/a-way-out-developer-almost-signed-with-microsoft/

Tagi: a way out Electronic Arts hazelight pc playstation 4