Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 12.04.2018 17:43
Spin-off Eve Online coraz bliżej
221V

Spin-off Eve Online coraz bliżej

Zapowiedziany w 2016 roku Project Nova, zniknął ze sceny tak szybko jak się na niej pojawił. Teraz okazuje się, że nie tylko jest dalej tworzony, ale i pogramy w niego jeszcze w tym roku. 

Zeszłoroczne zwolnienie 100 pracowników CCP i anulowanie projektu VR, nie wróżyło dobrze przyszłości Project Nova. Jednak w czasie otwarcia Fanfest 2018 CCP CEO Hilmar Veigar Pétursson ogłosił, że gra dalej powstaje. Dodatkowo zapowiedział, że niedługo będzie gotowa, aby pokazać ją światu. 

Dust 514 i Eve Online - to działa!

Project Nova to FPS online, który ma się bezpośrednio łączyć z Eve Online. Jednak Pétursson zaznaczył, że firma nie planuje od początku łączyć tych tytułówZamiast tego wolą skupić się na grze i dopracować jej wszelkie aspekty. CCP upewni się najpierw, że gra jest dobrym shooterem, zanim pomyśli jak połączyć ją ze swoim flagowym produktem. 

Project Nova - tak może wyglądać w przyszłości

To ciekawe podejście, bo całym założeniem Project Nova, a wcześniej Dust 514 było połączenie walki naziemnej z kosmiczną w Eve Online. Obie produkcje mają oddziaływać na siebie i pozwalać na niespotykaną do tej pory interakcje między dwoma tytułami. Wyobraźcie sobie szarżę uzbrojonych marine, kierowanych przez obserwatora z orbity. A to dopiero początek możliwości, jakie daje połączenie dwóch tytułów.

Źródło: https://www.pcgamer.com/eve-onlines-spin-off-fps-coming-in-2018/

Tagi: CCP EvE Online news Project Nova