Anna Jurak Anna Jurak 12.04.2018 09:37
Shovel Knight sprzedane w 2 milionach egzemplarzy
275V

Shovel Knight sprzedane w 2 milionach egzemplarzy

Shovel Knight: Treasure Trove odniósł ogromny sukces. Sprzedano już 2 miliony kopii zliczając wersje na wszystkie dostępne platformy.

Shovel Knight: Treasure Trove to kompletna edycja Shovel Knighta, czyli oldschoolowej, dwuwymiarowej platformówki o rycerzu władającym tytułową łopatą. Gra przez lata zdobywała coraz większą rzeszę fanów, których obecnie jest już około 2 miliony.

Shovel Knight: King of Cards na materiale z Nintendo Switch

Studio Yacht Club Games podzieliło się z nami tą radosną wiadomością zamieszczając na oficjalnej stronie żartobliwy wpis:


My wszyscy to zrobiliśmy! Sprzedaliśmy już 2 miliony kopii gry Shovel Knight: Treasure Trove. Wow! Zaczynamy myśleć, że ludzie mogą czerpać przyjemność z gry w ten tytuł... wariactwo!

Jeśli jeszcze nie znacie tego tytułu to teraz jest idealny czas by to nadrobić. Rekordowa sprzedaż została uczczona promocją - Shovel Knight: Treasure Trove kupimy taniej o 20%. Promocja trwa tydzień i obejmuje platformy takie jak Switch, Wii U, 3DS, PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox One, Steam, GOG oraz Humble Store.

Dodatkowo wszystkie wersje gry zostaną uzupełnione o darmową aktualizację Shovel Knight: King of Cards, która doda finałową kampanię.

Yacht Club Games ujawniło także szczegółowe statystyki sprzedaży, które prezentują się następująco:

 

Mimo że to posiadacze Windowsa wiodą prym, to studio cieszy się szczególnie z wyników na konsolę Nintendo Switch, ponieważ sprzedaż trwała jedynie rok, a sprzedanych zostało około 370 000 sztuk.

Shovel Knight: Treasure Trove - zwiastun

Źródło: yachtclubgames.com, YouTube (Yacht Club Games)

Tagi: nintendo Switch pc playstation 3 playstation 4 ps vita Shovel Knight: Treasure Trove wideo Yacht Club Games