Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.04.2018 08:12
Aktualizacja Wiedźmin 3: Dziki Gon psuje grę na PS4 Pro
2140V

Aktualizacja Wiedźmin 3: Dziki Gon psuje grę na PS4 Pro

Wczoraj pojawiła się wyczekiwana łatka Wiedźmin 3: Dziki Gon, która miała nie tylko poprawić działanie gry na PS4 Pro, ale także dodać obsługę HDR na konsoli Sony. I niestety - aktualizacja więcej psuje niż poprawia.

Po pierwszej aktualizacji Wiedźmina 3 na PS4 Pro, spora grupa graczy zaczęła zgłaszać zwiechy, które uniemożliwiały ukończenie gry. CD Projekt Red obiecało szybkie wydanie łatki, ale na nią musieliśmy czekać parę miesięcy. I jak już aktualizacja się pojawiła, to znowu coś zepsuła.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z nową łatką pod PS4 Pro

Zacznijmy może od implementacji HDR, które w opinii wielu jest po prostu wyjątkowo słabe i nie widać większych różnic między obrazem z HDR a SDR. Ale to dodatek i gra, która nie była od początku robiona z myślą o HDR nie będzie wyglądała tak dobrze, jak tytuły tworzone z myślą o tej technologii.

Inną sprawą jest niestety to, jak popsuto wygląd gry. By poprawić jej płynność - pogorszono kolejny raz grafikę. Do tego popsuto downsamplowanie na PS4 Pro. Opcja w menu gry nie działa i pozostaje jedynie systemowe downsamplowanie. Ale gdy z niego skorzystamy, gra działa wyłącznie w trybie 1080p, więc nie zyskujemy totalnie nic.

Dodatkowo, pojawia się fatalny pop-in (wyskakiwanie obiektów), który wygląda jakby zakres rysowania obiektów ustawiono na maksymalnie 5 metrów. Zobaczcie sami.

 


Nie wiemy, czy CDP Red to naprawi. Jeśli tak, to pytanie czy aktualizację dostaniemy na Gwiazdkę czy może ciut wcześniej.

Tagi: CD Projekt RED cdp.pl playstation 4 wideo Wiedźmin 3: Dziki Gon