Jakub Barwiak Jakub Barwiak 11.04.2018 20:33
Apple stworzy ekranizację Fundacji Asimova
227V

Apple stworzy ekranizację Fundacji Asimova

Apple intensywnie inwestuje we własne produkcje. Kolejną z nich ma być ekranizacja Fundacji Isaaca Asimova.

Fundacja Isaaca Asimova doczeka się serialowej ekranizacji. Jak podaje portal Variety, za jego powstanie odpowiedzialne będzie Apple.

Twórca Ex Machiny szykuje film o nawiedzonym domu

Scenarzystami i producentami wykonawczymi będą David S. Goyer i Josh Friedman, obaj panowie będą showrunnerami serialu. Studiem, który wyprodukuje Fundację będzie Skydance Television. Ponadto funkcję producentów wykonawczych pełnić będą również David Ellison, Dana Goldberg i Marcy Ross.

Fundacja to siedmiotomowy cykl science fiction napisany przez Isaaca Asimova. „Towarzyszą” mu książki napisane przez innych pisarzy. Jego głównym bohaterem jest matematyk, który przewiduje bliski upadek imperium galaktycznego, które włada książkowym uniwersum. Powieści poruszają takie tematy jak władza czy manipulacja.

Będzie to już kolejna próba adaptacji legendarnego cyklu. Ostatnio tego zadania próbowało się podjąć HBO, a konkretnie współtwórca Westworld Jonathan Nolan. Skydance nabył prawa do tej marki w zeszłym roku. Studio to jest znane z wyprodukowania Altered Carbon, Jacka Ryana i Grace and Frankie.

Źródło: http://variety.com/2018/tv/news/apple-foundation-isaac-asimov-series-1202749126/

Tagi: apple fundacja skydance