Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.04.2018 16:00
Nowa polityka prywatności Steam kończy działalność SteamSpy
379V

Nowa polityka prywatności Steam kończy działalność SteamSpy

Dotychczas jeśli chcieliśmy dowiedzieć się ile graczy gra w dany tytuł lub jaki procent populacji stanowią nowi graczy korzystaliśmy ze SteamSpy. Niestety, portal kończy swą działalność. 

W dniu dzisiejszym Valve wprowadziło nową aktualizację Steam usprawniającą bezpieczeństwo naszej prywatności. Najnowsze zmiany mają jednak swoje konsekwencje, które są odczuwalne dla serwisu SteamSpy.

Valve odpowiedziało w sprawie Steam Machines 

Dzięki nowej łatce użytkownicy Steam otrzymują większą kontrolę nad własnym kontem. Po pierwsze mogą oni decydować o tym kto zobaczy informacje dotyczące zakupów, zdobytych osiągnięć czy w co aktualnie gramy. Domyślnie nasza biblioteka gier będzie ukryta. Zataić będzie można nawet ile godzin spędziliśmy w danym tytule, więc jeżeli ktoś z Was wstydzi się tego, że więcej czasu spędza przy Counter - Strike: Global Offensive zamiast przy lekcjach to wystarczy ukryć taką informację.

Ostatnią nowością jest nowy tryb niewidzialności, dzięki któremu figurujemy jako osoby niedostępne, jednak w rzeczywistości nadal będziemy mogli przeglądać listę znajomych i wysyłać zaproszenia. Niestety, owe zmiany uderzają w serwisy zajmujące się podawaniem informacji jak dużą popularność ma dana produkcja. Dlatego też szef portalu SteamSpy, Sergey Galyonkin ogłosił na Twitterze, że serwis musi zakończyć swą działalność i główną przyczyną jest właśnie domyślne ukrycie biblioteki gier Steam.

SteamSpy polegał na domyślnej dostępności takich informacji i nie będzie mógł w związku z tym już dłużej działać. Powtarzam - nie wynika to z nowych ustawień prywatności. Dzieje się tak dlatego, że Steam domyślnie ukrył bibliotekę wszystkich graczy (nie było jej w poście na blogu).

Baza danych SteamSpy będzie nadal dostępna jako archiwum, jednak nie będzie ona już aktualizowana

Źródło: https://www.vg247.com/2018/04/11/steam-privacy-settings-update-end-steam-spy/

Tagi: pc steam Valve