Anna Jurak Anna Jurak 11.04.2018 14:14
Myst 25th Anniversary Collection - zbiórka na Kickstarterze zakończona sukcesem w rekordowym tempie
261V

Myst 25th Anniversary Collection - zbiórka na Kickstarterze zakończona sukcesem w rekordowym tempie

Myst odegrał ważną rolę w historii gier przygodowych. Po 25 latach fani nie tylko nie odwrócili się od tej produkcji, ale dali również od siebie więcej niż się spodziewano.

Studio Cyan dotrzymało danego słowa. Tak jak zostało to obiecane powstała specjalna edycja kolekcjonerska wszystkich gier z serii Myst. Gra jest kultową produkcją i nie trzeba jej przedstawiać. By udostępnić wszystkie gry z serii potrzebne było wsparcie finansowe. Fani udowodnili, że nawet po 25 latach wciąż nie stracili zainteresowania i wspomogli natychmiastowo.

Kultowy Myst wraca

Z okazji 25 urodzin serii otrzymamy coś specjalnego, Myst 25th Anniversary Collection będzie zawierać wszystkie gry z serii, czyli: Myst, Riven: The Sequel to Myst, RealMyst: Masterpiece Edition, Myst III: Exile, Uru: Ages Beyond Myst, Myst IV: Objawienie oraz Myst V: Koniec Wieków. Wszystkie te gry zostaną uaktualnione, by były kompatybilne z Windowsem 10. 

Mamy do wyboru kilka opcji edycji kolekcjonerskiej. W zależności od jej zawartości cena odpowiednio wzrasta. Za samą wersję cyfrową zapłacimy $49 (ok. 166 zł). Kolejne możliwości zawierają przedmioty sprowadzone ze świata gry, jak czytamy:

Ale nie poprzestaliśmy na tym. Chcieliśmy wydobyć esencję enigmatycznej aury Myst i sprawić, by ożyła - by móc ją dotknąć, przytrzymać, zapamiętać ...

Te przedmioty to księga - Myst Linking Book (zawiera ekran o rozdzielczości 800 x 480, który wyświetla wideo-efekty z gier), Pióro Gehna oraz Kałamarz, a także oryginalne szkice do gry Riven: The Sequel to Myst. Wszystkie te przedmioty na raz znajdziecie jedynie w najdroższej opcji do wyboru za $1,000 (ok.3,386 zł). Tańsze wersje edycji kolekcjonerskiej, z mniejszą ilością przedmiotów możecie obejrzeć na kickstarter lub w galerii poniżej.

 

Źródło: kickstarter.com

Tagi: cyan galeria Myst 25th Anniversary Collection