Daniel Stroński Daniel Stroński 11.04.2018 08:50
Far Cry 5. Live Event pozwala zdobyć wyjątkową broń i strój
568V

Far Cry 5. Live Event pozwala zdobyć wyjątkową broń i strój

Far Cry 5 znów próbuje przyciągnąć graczy ograniczonymi czasowo wyzwaniami dla społeczności. Tym razem w końcu odblokujemy PM Vector.

Far Cry 5, podobnie jak Assassin's Creed Origins, chce zachęcić graczy do regularnej zabawy poprzez Live Eventy, czyli wyzwania społecznościowe. W ubiegłym tygodniu podpalaliśmy zwierzęta, by dostać miotacz ognia z unikalnym malowaniem. Tym razem do zdobycia jest nowa broń.

Far Cry 5 królem marca w PS Store

W zakładce Live Event pojawiło się kolejne zadanie - musimy wykazać się w Salonie gier, czyli miejscu, gdzie gracze sami tworzą mapy, a później na nich grają. Łącznie trzeba spędzić 40 minut gry na polecanych mapach, co można zrobić samemu lub z innymi, ale w obu przypadkach potrzeba połączenia z Internetem, także bez aktywnej subskrypcji PlayStation Plus nie pogracie.

Które mapy są tymi polecanymi? Wystarczy, że podczas wyboru poziomu wciśniecie kwadrat i wybierzecie "Polecane" jako filtr wyszukiwania. Leniwi mogą włączyć solową mapę "Upside Down" i odłożyć pada na 40 minut (trzeba jednak na koniec dojść do mety!), z kolei łowcy trofeów na pewno chętnie to wydarzenie w multiplayerze, gdzie jeden pucharek wymaga 10 wygranych na polecanych mapach, które gracze wybierają teraz znacznie częściej.

Jeśli uda Wam się spędzić łącznie 40 minut, w nagrodę w kampanii fabularnej znajdziecie pistolet maszynowy Vector, który był dotychczas przypadkowo dostępny jedynie dla osób, które grały przed premierą. Broń znajdziecie u handlarzy. Co do kolorowego stroju, na razie społeczność dobija do połowy ustalonego łącznego celu 30,000 minut (zrzuty pochodzą z wczorajszego wieczora). To dużo, ale biorąc pod uwagę, że poprzedni cel osiągnięto na PS4 w jedną noc, nie dziwi, że twórcy stali się trochę bardziej wymagający.

Tagi: far cry 5 galeria live event pc playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal