Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 10.04.2018 15:20
Quake Champions otrzyma nową zawartość i turniej e-sportowy
326V

Quake Champions otrzyma nową zawartość i turniej e-sportowy

Quake Champions to najnowsza odsłona kultowej serii znana graczom pecetowym, która obecnie jest w fazie wczesnego dostępu. Jednak nie przeszkadza to twórcom rozwijać grę pod kątem e-sportu.

Quake Champions ukazało się w 2017 roku, choć mowa tu o otwartej becie. Niedługo potem weszło w fazę wczesnego dostępu i jest rozwijane do dzisiaj.

Quake - muzyka z gry pojawi się na winylu

Jeżeli graliście w drugiego lub czwartego Quake'a, na pewno kojarzycie postać Strogga. Nasz główny przeciwnik z Quake'a 2 pojawi się w najnowszej odsłonie serii wraz z dronem strzelający pociskami wybuchowymi. Dzięki nim nasi przeciwnicy zamienią się w odżywczą pastę, która odnawia nam 25 punktów zdrowia. Oprócz nowej postaci w grze zadebiutuje broń z Quake'a 3 - Plasma Gun - oraz nowa mapa Awoken, na której będziemy mogli grać w trybach Deathmatch, Team Deathmatch, Duel, 2v2 i Instagib.

Miłośnicy e-sportu otrzymają aż 4 turnieje, w których będą mogli powalczyć o najwyższe cele. Pierwszy z nich odbędzie się podczas DreamHack Tours w przyszłym miesiącu, gdzie do wygrania będzie 50 tysięcy dolarów. Aby wziąć udział w turnieju należy się zapisać w tym miejscu. Rozgrywki będą toczyć się w formacie 2v2. 19 maja odbędą się kwalifikacje do fazy grupowej, gdzie 16 drużyn zostanie podzielone na 4 grupy i będą grać do dwóch zwycięstw (BO3) 8 najlepszych zespołów zmierzy się w playoffach w single elimination, po których poznamy zwycięzce.

Następnie Quake Champions pojawi się na PGL w październiku i Quakeconie (9-12 sierpień), a ostatnią dużą imprezą będzie Quake Champions Invitational rozgrywany podczas Dreamhack Winter (30 listopada-3 grudnia 2018), gdzie zawodnicy powalczą o 200 tysięcy dolarów.  Z kolei w czerwcu tego roku wystartuje liga Collegiate Star League, która zapoczątkuję serię tygodniowych i miesięcznych turniejów, gdzie za pośrednictwem ESL do wygrania będą różne nagrody.

Quake Champions - zapowiedź Strogga i Peekera

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/quake-champions-esports-and-april-update-announced/

Tagi: esport quake wideo