Daniel Stroński Daniel Stroński 09.04.2018 18:32
God of War pokazuje rozwój bohatera i omawia style gry
1011V

God of War pokazuje rozwój bohatera i omawia style gry

God of War wprowadzi nową jakość do serii, czego częścią jest rozwój Kratosa przez statystyki i umiejętności. Twórcy omawiają rozgrywką na nowym materiale.

God of War będzie dużym szokiem dla wieloletnich fanów serii. Po dynamicznych slasherach z greckimi bogami jeszcze w tym miesiącu otrzymamy zupełnie odmienioną rozgrywkę. Wolniejsze, bardziej taktyczne starcia, mitologia nordycka i... nowy system rozwoju bohatera.

Wszystko o God of War. Rozgrywka, fabuła, rozwój postaci, PS4 Pro

Zapomnijcie o wzmacnianiu bohatera tylko przez zwiększanie puli życia czy ulepszania broni. Tym razem do dyspozycji będziemy mieć sześć statystyk wpływających na Kratosa:

  • Siła (Strength) - zwiększa obrażenia od zwykłych ataków;
  • Moc runiczna (Runic) - zwiększa obrażenia ataków runicznych i od żywiołów;
  • Obrona (Defense) - zmniejsza przyjmowane obrażenia;
  • Witalność (Vitality) - zwiększa maksymalną ilość życia i osłabia konsekwencje przyjmowanych ataków;
  • Szczęście (Luck) - zwiększa szansę aktywowania korzyści z perków oraz zwiększa zdobywane punkty doświadczenia i walutę Hacksilver;
  • Opóźnienie (Cooldown) - zmniejsza czas oczekiwania na ponowne użycie ataków runicznych, przyzwań runicznych i talizmanów.

Inwestowanie przede wszystkim w siłę może doprowadzić do tego, że więksi wrogowie zmiotą nas jednym uderzeniem, z kolei nierozważnie stworzony tank będzie miał problemy z szybkim uporaniem się z przeciwnikami. Twórcy na nowym materiale podkreślają, że planowanie rozwoju bohatera, ale też tworzenie i ulepszanie ekwipunku dostosujemy do własnego stylu gry.

God of War - pokaz rozgrywki

 

Źródło: YouTube (PlayStation)

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo