Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.04.2018 08:52
Na Dragon Quest XI na Switcha sobie jeszcze długo poczekamy
214V

Na Dragon Quest XI na Switcha sobie jeszcze długo poczekamy

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age na PS4 i PC-tach pojawi się na początku wrześnie tego roku. Wersja na Switcha dużo później. Dlaczego? Winny jest silnik gry.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age poza Japonią pojawi się na trzech platformach - PS4, PC i Nintendo Switch. Dwa pierwsze sprzęty grę dostaną już we wrześniu. Posiadaczy Switcha niestety Square Enix negatywnie zaskoczyło, w ogóle nie wspominając o wersji na ich konsolę.

Data premiery Dragon Quest XI znana!

Co dzieje się ze switchową wersją Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age? Powstaje. To tak w skrócie. Dłuższa wersja - powstaje z problemami wywołanymi starszą wersją silnika Unreal Engine 4. Producenci gry musieli poczekać na odpowiednie aktualizacje, a dopiero potem ruszyć z pracami.

Gra tworzona była na starszej wersji silnika Unreal, a ta musi zostać zaktualizowana by w pełni wspierać Switcha. Z tego powodu, zespół deweloperski jeszcze długo będzie pracował nad grą. Premiera na Switcha to temat bardzo odległy.

Jeśli więc kupiliście Switcha m.in. z powodu Dragon Quest XI, to nie liczcie, że zagracie w tym roku. A może nawet i w 2019 roku.

Źródło: https://gematsu.com/2018/04/dragon-quest-xi-for-switch-delay-due-to-outdated-unreal-engine-4

Tagi: Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age nintendo Switch ORCA Inc. Square Enix