Anna Jurak Anna Jurak 08.04.2018 11:24
Disgaea 5 Complete niebawem na PC!
300V

Disgaea 5 Complete niebawem na PC!

Disgaea 5 Complete ukazało się rok temu na konsoli Nintendo Switch. Niedługo trafi na kolejną platformę - PC.

Nippon Ichi Software nie próżnuje. Z biegiem lat to japońskie studio stworzyło już kilka części serii Disgaea. Deweloper zapewnia, że jeszcze wiele tytułów przed nami, a już 7 maja czeka nas zabawa z Disgaea 5 Complete na PC.

Twórcy Disgaea i NIS America szykują się do zapowiedzi wielu nowych gier

Disgaea to turowe jRPG z wieloletnią już historią. Disgaea 5 Complete będzie wzbogacone o wszystkie dodatki DLC. Ta seria gier charakteryzuje się dużą dawką humoru, nawiązującego często do popkultury, dość dynamiczną jak na turowy model rozgrywki walką, a to wszystko podane w ładnej, kolorowej oprawie graficznej. 

Disgaea 5 Complete - zwiastun PC


Na chwilę obecną mamy jedynie możliwość zagrania na PC w pierwszą oraz drugą odsłonę serii. Jeśli nie jesteście zaznajomieni z żadną z nich, a macie na to ochotę, to nadarza się właśnie idealna okazja. Do jutra kupicie Disgaea 2 PC na Steamie za pół ceny.

Czy będzie nam dane zagrać na tej platformie również w brakującą trzecią oraz czwartą część gry? Trudno powiedzieć na ten moment. W 2015 roku prezes Nippon Ichi Software Sohei Niikawa oświadczył, że przyszłe tytuły będą wydawane jedynie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Obecnie trudno jednak wierzyć tym zapewnieniom, ponieważ pierwsza część Disgaea trafiła na PC w 2016 roku, a kolejna odsłona rok później. Pozostaje liczyć, że Disgaea 5 Complete PC odniesie sukces i może to skłoni wydawcę do stworzenia portów również dla poprzednich części. 

Źródło: YouTube (Gematsu)

Tagi: Disgaea 5 Complete nippon ichi software Nippon Ichi Software America pc wideo