Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.04.2018 09:21
Final Fantasy XV - nadchodzą 4 dodatki w które zagramy za rok
427V

Final Fantasy XV - nadchodzą 4 dodatki w które zagramy za rok

Final Fantasy XV otrzyma w 2019 roku kolejne cztery dodatki fabularne. Square wyda osobno także dodatek Comrades, który będzie rozwijany w tym roku.

Final Fantasy XV w wielu aspektach jest tytułem przełomowym w serii. Począwszy od ogromu zmian jakie zaszły w jego produkcji, przez ciągłe łatanie zawartości fabularnej kolejnymi aktualizacjami, aż po dodatku fabularne, których początkowo mieliśmy dostać cztery, a w ostatecznym rozrachunku gra będzie wspierana przez 3 lata.

Square Enix otwiera nowe studio Luminous Productions, Tabata na czele

Square Enix już wcześniej zapowiadało wydanie kolejnych dodatków fabularnych. W trakcie wczorajszego panelu na PAX East ujawniono wreszcie ich zawartość oraz plany wydania. DLC pojawią się w 2019 roku i będą wychodzić przez miesiąc, począwszy od stycznia.

Na pierwszy ogień idzie epizod Ardyna, który rzuci światło na historię antagonisty i jego tragiczną przeszłość. Drugim epizodem będzie obserwacja końca świata z punktu widzenia Imperium i postaci Aranei. Trzecie DLC to historia Lunafreya'i, a dodatki zamknie alternatywne zakończenie w którym Noctis wyrusza by zmienić przyszłość.

Skoro więc nadodatki poczekamy parę miesięcy, to Square zajmie się dodatkiem Comrades. Plany są takie, że latem pojawi się kolejna duża aktualizacja, a przy okazji Comrades wyjdzie jako samodzielna gra. Przełom 2018 i 2019 to aktualizacja multiplayerowego trybu numer dwa.

A co potem? Albo dostaniemy kompletne wydanie numer dwa, albo Square poczeka kolejny rok i wyda kompletne (ale "serio-serio kompletne") na konsole następnej generacji. Ponieważ... czemu nie?

Tagi: Final Fantasy XV playstation 4 square enix