Daniel Stroński Daniel Stroński 06.04.2018 15:48
Far Cry 5 dobija 5 milionów sprzedanych kopii w pierwszym tygodniu
404V

Far Cry 5 dobija 5 milionów sprzedanych kopii w pierwszym tygodniu

Far Cry 5 wyszło nieco ponad tydzień temu, ale już sprzedało się w tak wysokiej liczbie kopii, że akcje wydawcy poszły znacznie w górę.

Far Cry 5 trafiło w gusta graczy, otrzymując bardzo wysokie oceny i pochlebne opinie. Chociaż rozgrywka może przypominać to, co widzieliśmy już w poprzednich odsłonach, ostatecznie okazało się, że gra rozwinęła i ulepszyła praktycznie każdy jej element, wprowadzając dodatkowo kilka zupełnie nowych mechanik. Ogromna popularność "piątki" nie przeszła bez echa.

Far Cry 5 to druga największa premiera w historii firmy

Jak donosi francuski serwis ekonomiczny Boursier.com, Far Cry 5 przez swój pierwszy tydzień sprzedało się w niemal 5 milionach egzemplarzy (obecnie gra jest na rynku 10 dni, więc najprawdopodobniej liczba ta została już przekroczona), co jest dwukrotnie lepszym wynikiem niż Far Cry 4. Jeśli patrzeć na wynik poprzedniczki po całym roku (8 milionów kopii), prognozy co do sprzedaży "piątki" są dość wysokie. Po wczorajszym ogłoszeniu tego wyniku, akcje Ubisoftu skoczyły o 7%, co przekłada się na wzrost ceny za jedną akcję do €71,30 (obecnie ~€73,20).

Far Cry 5 - zwiastun premierowy

 

Źródło: https://www.boursier.com/actions/actualites/news/ubisoft-flambe-apres-la-sensation-far-cry-5-761512.html

Tagi: far cry 5 pc playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo