Daniel Stroński Daniel Stroński 06.04.2018 15:09
Spider-Man. Miasto niczym w GTA, bujanie na pajęczynach lepsze niż w Spider-Manie 2
1467V

Spider-Man. Miasto niczym w GTA, bujanie na pajęczynach lepsze niż w Spider-Manie 2

Spider-Man nie zwalnia z kampanią promocyjną. Mamy za sobą datę premiery, zwiastun i nowe informacje na temat gry, a teraz do Sieci trafił podcast z osobami, które już grały w nową grę studia Insomniac.

Spider-Man zapowiada się na największą i najlepszą grę z Człowiekiem Pająkiem, a z każdym nowym materiałem gra otrzymuje falę pozytywnych komentarzy. Mając za sobą nowy zwiastun, czas wgryźć się w szczegóły rozgrywki nadchodzącego hitu.

Data premiery, zwiastun i kolekcjonerka Spider-Mana!

Spider-Man był ogrywany przez kilku członków redakcji Game Informera, którzy w trakcie długiego podcastu podzielili się swoimi wrażeniami. Największa niespodzianka? Mechanikę przemierzania świata gry na pajęczynach dostajemy praktycznie na samym starcie i została wykonana lepiej niż w kultowym Spider-Manie 2 z 2004 roku. Bujanie się na sieciach ma być proste i intuicyjne, ale też pozwalać na wyjątkowo efektowne ruchy, kiedy już zaznajomimy się z podstawami i odpowiednio wykorzystamy pęd postaci. Przytrzymanie R2 umożliwia wyjątkowy sposób poruszania się bohatera (bujanie się, bieganie po ścianach), z kolei L2 chwilowo spowalnia czas, pozwalając wycelować sieciowodami.

Redaktorzy byli też pod wrażeniem szczegółowo zaprojektowanego Nowego Jorku pełnego atrakcji, który przypomina kunszt studia Rockstar i ich serii GTA. W świecie gry często mamy być świadkami przestępstw, ale nie musimy reagować, obserwując dokonywaną zbrodnię. Znajdziemy tam też masę misji, które podlegają ocenie i ranga uzależniona będzie od naszej skuteczności. Natkniemy się również na wieżę grupy Avengers i ambasadę Wakandy, a wraz z postępami w fabule mają pojawiać się nowe rodzaje przeciwników.

Wracając do rozgrywki, nie znajdzie się wiele sekwencji QTE. W kwestii rozwoju postaci, punkty doświadczenia dostaniemy za efektowne ruchy i pokonywanie przeciwników, a wykorzystamy je do zdobywania nowych ataków oraz ulepszania kostiumów. Samych strojów dla Petera ma być 21 i będą odpowiednio pokazane w scenkach przerywnikowych (niektóre gry zupełnie ignorują alternatywne kostiumy w cutscenkach). Co ciekawe, zaczniemy grę w klasycznych stroju, a ten z białym pająkiem z materiałów promocyjnych dostępny będzie nieco później.

Wcześniej słyszeliśmy o grywalnej Mary Jane i rzeczywiście - dziewczyna Petera nie będzie walczyła, ale kontrolowanie jej nie ograniczy się do biegania i ukrywania. Do tego para rozeszła się pół roku przed wydarzeniami z gry, a fabuła przedstawi odbudowywanie ich relacji. I tak, MJ wie, że Peter to Spider-Man.

Spider-Man - zapis podcastu

 

Źródło: YouTube (Game Informer)

Tagi: insomniac games Sony Interactive Entertainment spider-man