Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 05.04.2018 15:32
Far Cry 5 to druga największa premiera w historii firmy
381V

Far Cry 5 to druga największa premiera w historii firmy

Far Cry 5 się udał i zbiera świetne opinie. Dlatego też po tygodniu od debiutu, Ubisoft postanowił podzielić się kilkoma informacjami związanymi z premierą gry.

Far Cry 5 zadebiutowało 27 marca 2018 roku i wygląda na to, że przypadło do gustu nie tylko recenzentom, ale także graczom, którzy początkowo byli do tego tytułu nastawieni dość pejoratywnie.

Far Cry 5. Krótkometrażowy film trafił na YouTube

Na oficjalnym blogu firmy Ubisoft możemy znaleźć kilka ciekawych informacji. Po pierwsze, najnowsza odsłona serii ponoć sprzedaje się dwa razy lepiej niż Far Cry 4, z czego połowa sprzedanych kopii to dystrybucja cyfrowa. Ponadto Far Cry 5 jest drugą największą premierą w historii Ubisoftu. W pierwszym tygodniu gra zarobiła na siebie 310 milionów dolarów. Lepszy wynik startowy zaliczyło jedynie Tom Clancy's The Division.

Co ciekawe, Ubisoft pochwalił się, że zadowala go również aktywność fanów w Internecie, którzy być może jeszcze nie kupili gry. Od premiery, Far Cry 5 jest jedną z najpopularniejszych gier na portalu streamingowym Twitch.tv. Na tę chwilę wiadomo, że widzowie spędzili na oglądaniu tytułu 55 tysięcy godzin. Natomiast na YouTubie filmy z Far Cry'a łącznie mają 117 milionów wyświetleń. To dużo jak na grę, która miała być kopią starszej odsłony, prawda?

A jeżeli ciekawią Was statystyki dotyczące poczynań graczy zerknijcie na poniższą grafikę.

Źródło: Ubisoft

Tagi: far cry 5 pc playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal