Daniel Stroński Daniel Stroński 05.04.2018 12:27
Spider-Man bez mikrotransakcji, 30 klatek na PS4 Pro
1045V

Spider-Man bez mikrotransakcji, 30 klatek na PS4 Pro

Spider-Man dostało wczoraj dokładną datę premiery, ale też otrzymaliśmy nowe informacje od dewelopera. Czego się dowiedzieliśmy?

Spider-Man w końcu przerwał milczenie. Nadchodząca gra od Insomniac Games nie tylko otrzymała datę premiery i pokazała okładkę, lecz również ujawnia kilka ważnych szczegółów. Przyjrzeliśmy się wszystkim nowym informacjom i zebraliśmy je poniżej.

Data premiery Spider-Mana i zawartość kolekcjonerki

Spider-Man przede wszystkim błyszczy w kwestii poruszania się po otwartym świecie gry. Na zapowiedzi materiału od serwisu GameInformer możemy zobaczyć niesamowitą płynność, z jaką Peter biega po ulicach czy budynkach oraz buja się na swojej pajęczej sieci. Równie płynnie i zgrabnie przebiega tu walka, a twórcy podkreślają, że będziemy grać doświadczonym bohaterem, który nie musi wszystkiego uczyć się od nowa. Nie oznacza to jednak, że zabraknie rozwoju, bo grafika zachęcająca do preorderów wymienia dodatkowe punkty umiejętności jako jedną z nagród.

Całą masę nowych informacji przyniósł wywiad z Bryanem Intiharem, dyrektorem kreatywnym w Insomniac Games. Dzięki jego odpowiedziom wiemy, że w grze znajdzie się masa znajdziek oraz wiele strojów alternatywnych (m.in. widziany na zwiastunie Spider-Punk). Pojawi się opcja szybkiej podróży poprzez nowojorskie metro, dostaniemy możliwość wytwarzania przedmiotów (na razie bez szczegółów) i pojawi się tryb fotograficzny. Wcześniej pisaliśmy o punktach umiejętności, które pewnie związane będą z obecnym w grze poziomem doświadczenia, choć na razie nie wiemy, jak wysoki level będzie można ostatecznie wbić. Będzie też możliwość zrobienia sobie selfie z cywilami.

Na koniec najgorętsze informacje - żadnych mikrotransakcji, ograniczenie do 30 klatek na sekundę zarówno na PS4, jak i PS4 Pro (chociaż Pro będzie miało pewne usprawnienia), a po premierze pojawią się dodatki DLC, które są już zaplanowane. Co więcej, akcja gry rozegra się na przestrzeni kilku tygodni i znajdzie się grywalna postać Mary Jane (jeśli Intihar nie żartował). Wszystko to dostaniemy już 7 września tego roku.

Spider-Man - zajawka od GameInformera

 

Źródło: PlayStation Blog, GameInformer,

Tagi: Insomniac Games playstation 4 PlayStation 4 Pro Sony Interactive Entertainment spider-man wideo wszystko co wiemy