Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 04.04.2018 14:26
Nowa historia World of Tanks: War Stories zabierze graczy na granicę polsko-niemiecką
231V

Nowa historia World of Tanks: War Stories zabierze graczy na granicę polsko-niemiecką

Kolejna historia trybu fabularnego w World of Tanks przygotowanego dla konsol jest już dostępna. Tym razem pokierujemy amerykańskimi, niemieckimi oraz radzieckimi czołgami.

World of Tanks pomimo 8 lat na rynku jest cały czas rozwijane. W 2016 roku gra zadebiutowała na PlayStation 4, a rok później otrzymała specjalny tryb fabularny wprowadzający nowych graczy w świat czołgów. Szósty rozdział kampanii właśnie się ukazał.

World of Tanks hucznie obchodzi czwarte urodziny

Najnowszy odcinek War Stories, pt. Spoils of War ukaże nam alternatywną wersję zakończenia II wojny światowej. Akcja dzieje się w roku 1948, ponieważ wojna nigdy się nie skończyła. Historia została podzielona na trzy rozdziały:

  • Sieben Ritter - mieszkańcy małego miasteczka na granicy polsko-niemieckiej mają nadzieję na przetrwanie w krzyżowym ogniu na tyle długo, by poddać się aliantom, ale nadchodzące siły sowieckie mogą sprawić, że stanie się ona płonna. Czy kapitan Karl Staupe i jego Sieben Ritter odmówią stawienia się w Berlinie na ostatniej linii obrony i zamiast tego zostaną, by walczyć o ocalenie skazanego na zagładę miasteczka? Ten rozdział został zainspirowany legendarnym, japońskim filmem Siedmiu samurajów z 1952, w którym grupa roninów – samurajów bez pana czy dowódcy – stara się wypędzić gang bandytów z rolniczego miasta.
  • The Connoisseur - wcielamy się w sierżanta Franka Martineza, którego zadaniem jest odzyskanie skrytki pełnej skradzionych dzieł sztuki i bezcennych skarbów.
  • Potemkin - akcja toczy się w mieście na niemieckiej linii frontu,w którym radziecki dowódca artylerii sprzedawał na czarnym rynku jedzenie, by uchronić swoich podkomendnych od śmierci z głodu. Kapitan Anatoly Petrov, pod ryzykiem uwięzienia i otrzymania kary za sprzeciw wobec przełożonych, decyduje się na bunt przeciwko radzieckim dowódcom i staje do walki z nadciągającymi oddziałami.

"World of Tanks: War Stories - Spoils of War" jest dostępne na PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox 360.

World of Tanks: War Stories - Spoils of War - zwiastun

 

Źródło: informacja prasowa

Tagi: playstation 4 wargaming wideo World of Tanks