Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 04.04.2018 18:16
Valve odpowiedziało w sprawie Steam Machines
477V

Valve odpowiedziało w sprawie Steam Machines

Wczorajsze usunięcie zakładki Steam Machines ze Steama wywołało lawinę spekulacji. Dziś Valve wydało oficjalne oświadczenie.

Po niezapowiedzianym zniknięciu Steam Machines z aplikacji Steama wszyscy sądzili, że to koniec. Jednak okazało się, że dla Valve walka jeszcze się nie skończyła. Wciąż poszukują alternatywy dla PC-tów, i nie zamierzają się poddawać. Dlaczego więc usunięto zakładkę ze sklepu?

Valve rezygnuje ze Steam Machine

Na forum Steama pojawił się post od Pierre-Loup Griffaisa - pracownika Valve. Próbuje w nim udowodnić, że usunięcie Steam Machines ze sklepu było tylko rutynowym czyszczeniem interfejsu. Podjęto taką decyzję, bazując na analizie ruchu użytkowników na stronie. 

Steam Machine wraz z kontrolerem

Nie oznacza to jednak, że zrezygnowano z pracy nad alternatywą dla Windowsa. Mimo gorszej niż zakładano sprzedaży Steam Machines, Gaben i spółka nie zamierzają rezygnować ze swoich marzeń o otwartej gamingowej platformie. Oznacza to, że dalej będą rozwijać swój, bazujący na Linuksie, system operacyjny. Szczególnie, że duża ilość graczy i developerów nie jest zadowolona z hegemoni Microsoftu na rynku PC-tów. Jak potoczą się dalsze losy platformy Valve pokaże czas. Nam pozostaje czekać i obserwować rozwój wydarzeń.

Źródło: http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/1696043806550421224/

Tagi: news steam steam machine valve