Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 03.04.2018 22:28
Chasm zadebiutuje także na PlayStation Vita
410V

Chasm zadebiutuje także na PlayStation Vita

Mówi się, że PlayStation Vita jest już martwa. Japońscy deweloperzy regularnie zaprzeczają tej tezie. Tym razem przenośna konsola Sony doczeka się metroidvanii.

Ufundowana na Kickstarterze gra - Charm autorstwa Discord Games została zapowiedziana jeszcze w 2013 roku, a na naszym portalu ostatni raz pisaliśmy o niej w 2015 r. Teraz metroidvania doczekała się przybliżonej daty premiery

Discord Games: nie martwimy się o to, która z konsol jest mocniejsza

Chasm wychodzi z deweloperskiego piekła. W 2013 roku otrzymaliśmy zapowiedź oraz start zbiórki crowd-fundingowej. Dzięki zainteresowaniu twórcy na Kickstarterze zebrali 190 tysięcy dolarów, podczas gdy docelową kwotą było 150 tysięcy dolarów. Lata mijały, z czasem słuch o grze zaginął, a fani zostali jedynie z jedynym zwiastunem.

Chasm - pierwszy zwiastun


W Chasm wcielamy się w rycerza służącego dla królestwa Guildean, w którym mieszkańcy zostali porwani przez nadprzyrodzone istoty wyłaniające się z głębin. Naszym zadaniem jest odkryć tajemnicę i przywrócić spokój.

Po latach ciszy ujawniono, że premiera tytułu została zaplanowana na lato 2018 r. Ukaże się on na PlayStation 4, PC oraz PlayStation Vita. Posiadacze egzemplarzu na stacjonarną konsolę Sony otrzymają za darmo kopię gry na przenośną konsolę i na odwrót. Z okazji ujawnienia przybliżonego terminu twórcy przygotowali nowy zwiastun, który obejrzycie poniżej.

Chasm - zwiastun

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/chasm-ps-vita-release-window/

Tagi: chasm Discord Games playstation 4 playstation vita wideo