Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.04.2018 18:33
Cracovia wygrywa EA SPORTS FIFA 18 Ekstraklasa Cup
378V

Cracovia wygrywa EA SPORTS FIFA 18 Ekstraklasa Cup

Piłkarska drużyna Cracovii trenowana przez Michała Probierza utraciła szanse na awans do górnej ósemki w rodzimej Ekstraklasie. Znacznie lepiej poszło im jednak w turnieju EA SPORTS FIFA 18 Ekstraklasa Cup zorganizowanym przez Ekstraklasę i EA Polska.

Turniej odbywał się 20 marca, ale nie przeprowadzono z niego żadnej transmisji. Postanowiono za to przygotować bardzo długą (trwająca ponad 40 minut) relację. Na niej możemy zobaczyć kolejno skróty spotkań grupowych, a później fazy pucharowej.

Recenzja: FIFA 18 (PS4)

Jak wyglądały zasady? Cytując informację prasową:

Drużyny rywalizowały w systemie turniejowym – najpierw w czterech grupach po cztery zespoły. Następnie osiem ekip, które wyszło z grup, walczyło w fazie pucharowej. Sporą niespodzianką po pierwszej części turnieju był brak awansu ubiegłorocznego triumfatora – Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

EA Polska przygotowało dla nas także skróconą relację w formie tekstowej.

Po zaciętych bojach ćwierćfinałowych, w półfinałach spotkały się Cracovia z Górnikiem Zabrze oraz Korona Kielce z Pogonią Szczecin. W rywalizacji krakowsko-śląskiej lepsze okazały się „Pasy”, które wygrały 2:1. Drugi półfinał rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych. Po dogrywce zakończonej wynikiem 3:3 to kielczanie okazali się skuteczniejsi i pokonali Portowców 4:2.

W finałowym starciu lepsza okazała się Cracovia. Po wyrównanym meczu pokonała Koronę 3:2 i po zakończonym turnieju cieszyła się z tytułu najlepszej wirtualnej drużyny w Polsce. W meczu o 3. miejsce Górnik rozgromił Pogoń aż 5:0.

Poniżej pełna relacja w formie wideo.

Relacja z turnieju EA SPORTS FIFA 18 Ekstraklasa Cup

 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: