Jakub Barwiak Jakub Barwiak 03.04.2018 17:49
Bastion. Twórca New Mutants szykuje serial
196V

Bastion. Twórca New Mutants szykuje serial

Są na pokładzie fani Bastionu Stephena Kinga? Jeśli tak, to mamy dla Was ciekawe wieści.

Szykuje się kolejny smakołyk dla fanów Stephena Kinga. Według najnowszych doniesień, powstaje 10-godzinny mini serial oparty na powieści Bastion. Miałby się on pojawić na serwisie CBS All Access.

Twórca Obecności chce zekranizować powieść Kinga

Przypomnijmy, iż Bastion doczekał się już telewizyjnej adaptacji, w 1994 wyemitowany został miniserial autorstwa Micka Garrisa. Produkcja z lat 90-tych liczyła sobie około 6 godzin, nowa ma być bardziej rozległa i trwać 10 godzin. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest Josh Boon – reżyser New Mutants.

Filmowiec jest powiązany z tym projektem od 2014 roku, jednak według portalu Tracking Board, jego koncepcja przeszłąa znaczące zmiany. Pierwotnie Bastion miał być filmową trylogią, ostatecznie jednak władze CBS zdecydowały o postawieniu na serialowy format. Boone będzie musiał więc pożegnać się z wielką, kinową premierą.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z materiałem źródłowym, Bastion opowiada o apokaliptycznej wizji świata, w którym 99% ludzkości zginęła na skutek groźnego wirusa, który wydostał się z rządowego laboratorium. W Bastionie po raz pierwszy pojawia się Randall Flagg – słynny antagonista, znany chociażby z Mrocznej wieży. Bastion jest uważany za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą książkę Kinga.

Źródło: https://screenrant.com/stephen-king-stand-cbs-all-access-series/

Tagi: bastion cbs stand stephen king