Daniel Stroński Daniel Stroński 03.04.2018 15:29
Far Cry 5 najlepiej sprzedającą się odsłoną serii
393V

Far Cry 5 najlepiej sprzedającą się odsłoną serii

Far Cry 5 okazało się wielkim hitem i choć pozornie kontynuuje schemat poprzednich części, ma tyle świeżych elementów, że bez problemu podbiło rankingi sprzedaży.

Far Cry 5 nie zapowiadało się zbytnio intrygująco. Pewnie, kolejny raz pokazywano wybuchy, masę broni i wyraziste postacie, ale umiejscowienie gry w Stanach Zjednoczonych poza największymi miastami i pozornie wtórny schemat rozgrywki nie rozpalały zbytnio wyobraźni graczy. Materiały z rozgrywki pokazywały jednak wiele świeżych pomysłów, a recenzje okazały się bardzo wysokie - nie dziwi więc świetna sprzedaż.

Nasza recenzja gry Far Cry 5 (PS4)

Far Cry 5 jest już na rynku od tygodnia i zdołało z miejsca zdobyć szczyt rankingu sprzedaży w UK. Jest to najmocniejsze otwarcie w historii serii, będąc przy okazji największą dotychczasową premierą roku. Co do reszty zestawienia - przyjęte bardzo negatywnie Sea of Thieves zdołało wejść na podium, a reszta starszych produkcji powróciła głównie za sprawą licznych wielkanocnych promocji.

Według danych GfK Chart-Track, pierwsza dziesiątka ostatniego tygodnia w kwestii sprzedaży pudełkowych gier w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

  1. Far Cry 5 (nowość)
  2. FIFA 18 (5)
  3. Sea of Thieves (XOne, PC) (1)
  4. Mario Kart 8 Deluxe (9)
  5. Playerunknown's Battleground (12)
  6. Call of Duty: WWII (13)
  7. A Way Out (2)
  8. Assassin's Creed Origins (14)
  9. Forza Motorsport 7 (XOne, PC) (powrót)
  10. Grand Theft Auto V (7)

(w nawiasie podano pozycje sprzed tygodnia; wyniki obejmują łączną sprzedaż z wszystkich platformy, na których dana gra jest dostępna)

Far Cry 5 - zwiastun

 

Tagi: