Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.04.2018 13:18
Tak wyglądała pierwotna wersja Prey 2
934V

Tak wyglądała pierwotna wersja Prey 2

Zanim na rynku pojawiło się świetne Prey, Bethesda początkowo planowała wydać Prey 2 autorstwa Human Head. Grę jednak skasowano, w tle toczyły się dramat dewelopera, który został zrobiony bez mydła przez wydawcę, a mu gry nigdy nie zobaczyliśmy w akcji.

Pierwszy zwiastun Prey 2 wzbudził gigantyczne zainteresowanie. Kosmiczny łowca nagród miał podróżować po planetach wykonując kolejne zlecenia. To wszystko w mocnym klimacie sci-fi pełnym neonów (zanim Blade Runner 2049 przedstawił je światu na nowo). Niestety, projekt po zapowiedzi skasowano i tyle co go widzieliśmy.

Prey może otrzymać dodatek z historią na Księżycu

Są jednak ludzie, którym zależy na tym, by historia gier została zapamiętana. Jednym z nich jest Borman, który od dawna zajmuje się odnajdywaniem prototypów skasowanych gier. To on przyniósł nam materiały ze Star Wars Battlefront 3 od Pandemic. Teraz udostępnia nam krótki fragment rozgrywki z Prey 2.

Gra miała mocniej stawiać ja strzelanie, zwłaszcza gdy porównamy ją z tym, jak wygląda Prey z PS4. Jednak te strzelanie wygląda wyjątkowo ciekawie. Deweloperzy z Human Head komentowali temat gry zaznaczając, że rozwiązania techniczne jakie udało im się osiągnąć na PS3 i Xboksie 360 wyprzedzały swój czas i dorównywały grom z PS4.

Borman zapowiada, że wkrótce będzie ujawniał kolejne materiały, których powinno być znacznie więcej.

Tagi: Human Head Studios playstation 3 prey 2 wideo