Daniel Stroński Daniel Stroński 28.03.2018 10:47
Far Cry 5 ma zupełnie nieinwazyjne mikrotransakcje
1780V

Far Cry 5 ma zupełnie nieinwazyjne mikrotransakcje

Far Cry 5 to kolejna duża gra Ubisoftu, która ma mikrotransakcje. Przyjrzeliśmy się im i... są bez sensu z punktu widzenia zarobku dla wydawcy. Co dla nas jest tylko plusem.

Ubisoft ma specyficzne podejście do mikrotransakcji. W serii Assassin's Creed zwykle funkcjonowały jako zbędny dodatek, pokazujący na mapie znajdźki lub oddający rzeczy, które łatwo było kupić za wewnątrzgrową walutę. W niedawno wydanym Assassin's Creed Origins zastosowano jeszcze dziwniejsze rozwiązanie - można kupić całe zestawy broni i skinów za duże pieniądze (63 zł za dwa skiny i trzy bronie), ale równie dobrze znajdziemy je w skrzyniach z losowymi nagrodami, które kupuje się za pieniądze w grze (i tak nie ma co z nimi robić). Jak sprawa wygląda w FC5?

Assassin’s Creed Origins zrobiło lootboksy dobrze! Otwieramy 500 skrzyń

Far Cry 5, obok zdobywanych w grze dolarów, oddaje nam specjalną walutę - sztabki srebra. Czasem znajdujemy je w sejfach (jednorazowo 40 sztuk), ale głównie pochodzą z mikrotransakcji. Ceny są niemałe, bo już za 500 sztuk trzeba zapłacić 21 zł.

Nasuwa się jednak pytanie, dlaczego ktoś miałby to robić, skoro dosłownie wszystko, co można kupić za sztabki, jest dostępne za walutę w grze. Ceny dochodzą do maksymalnej wartości 500 sztabek, czego alternatywnym kosztem jest $9,000 - suma, którą zdobędziemy za skóry zwierząt po dwóch dłuższych wyprawach na polowanie. Zresztą to najwięcej, ile trzeba zapłacić za pojedynczy przedmiot. 

A co dokładnie jest w ofercie za sztabki? Kupimy za nie wyjątkowe bronie (głównie przez ich unikalne malowanie i nazwę), pojazdy i elementy ubioru bohatera (widoczne tylko dla innych graczy w multiplayerze, bo FC5 to pierwszoosobowy shooter). Przedziały cen wyglądają następująco:

  • Broń - 200-500 sztabek
  • Prestiżowe malowania broni - 100 sztabek
  • Samochody - 200-500 sztabek
  • Helikoptery - 400 sztabek
  • Samoloty - 400-500 sztabek
  • Łodzie - 200 sztabek
  • Hydroplany - 400 sztabek
  • Pełne stroje - 250-500 sztabek
  • Pojedyncze elementy stroju - 50-200 sztabek

Z jednej strony 21 zł za dodatkowy helikopter czy strój to przesadnie wysoka cena, ale z drugiej strony - "grindowanie" odpowiedniej sumy wcale nie jest żmudne, a w końcu jakoś powinno się zasłużyć na lepsze rzeczy w grze. Swoją drogą, jeśli szukacie szybkiego sposobu na dorobienie się w FC5, to oprócz sprzedawania skór polecamy jak najszybsze wyzwolenie regionu, bo wtedy zaliczane misje otrzymują porządny zastrzyk dodatkowej gotówki!

Tak czy inaczej, Ubisoft kolejny raz oddało nam mikrotransakcje, które można zignorować bez większego grindu. W galerii znajdziecie przykładowe przedmioty dostępne za sztabki srebra.

Tagi: Far Cry 5 galeria mikrotransakcje playstation 4 ubisoft Ubisoft Montreal